FieldBack: Saha avucunuzun içinde.

Saha ekibi otomasyonu konusunda dünyanın ilk gerçek zamanlı WAP uygulamalarından biri olan FieldBack, Türkiye’de Minds Venture tarafından geliştiriliyor. Ericsson Crea-World tarafından desteklenen proje, saha ekibi olan tüm kurumlar için yeni bir dönem başlatıyor: Gerçek zamanlı veri girişi ve raporlama dönemi.

FieldBack’te gerçek zamanlılık, saha içinde toplanan bilgilerin anında paylaşılması, saha ekibi etkinliklerinin maksimum verimlilikle gerçekleştirilmesi ve anında ölçülebilmesi, saha ile merkez arasındaki uzaklığın sıfıra indirilmesi, kısaca tüm sahanın ‘avuç içine alınması’ anlamına geliyor.

Program, değişik fonksiyonları birbirinden ayrı tutan modüler bir yapıya sahip. Standart modül, veri girişi, takip ve raporlama fonksiyonlarını taşıyor. Bir sonraki aşamada yer alan FieldBack Communication (iletişim) modülü, merkez saha iletişimini optimize etmeyi hedefliyor. Böylece merkezde belirlenen makro pazarlama hedefleri doğrudan sahaya aktarılıyor. Sahadan elde edilen veriler ise otomatik olarak analiz ediliyor, sonuçları doğrultusunda gerekli mesajlar yine otomatik olarak merkeze ve sahaya iletiliyor.

FieldBack Order Processing (sipariş) ise stok durumunu kontrol ediyor. Böylece saha ekibinin satış stratejisini en uygun şekilde güncellemesini ve verilen siparişleri sonuna kadar, yani faturalandırıldığı hatta tahsil edildiği noktaya kadar adım adım takip edebilmesini sağlıyor.

Bütün bu özellikleriyle FieldBack, son teknolojinin kullanıldığı eksiksiz bir B2B uygulaması. İlaç sektöründen sonraki hedefi, kozmetik, sigorta, lojistik, tüketim malları ve beyaz eşya gibi sektörler için de özelleşmek.
Daha ayrıntılı bilgi: www.mindsventure.com www.fieldback.com

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir