Netten linkler

www.vektra.com.tr/internetkosesi/26022001.htm

Geçtiğimiz Salı TBD Bursa şubesi tarafından Microsoft desteği ile düzenlenen ve SiteBuilders adlı gruptan konuşmacıların yer aldığı bir seminer gerçekleştirildi. Busiad salonunda gerçekleştirilen organizasyon oldukça başarılıydı.

Konuşmacılar tarafından dinleyicilere, internet sektöründe hedefe tam isabet kaydetmek için gerekli bilgiler aktarıldı. Bu bilgilerden bazılarına aşağıda değinmeye çalışacağım. Ayrıntılı bilgi, gelecekte yapılacak seminer ve etkinlikler için Türkiye Bilişim Derneği web sitesinden, www.tbd.org.tr, yapılan seminerdeki sunular için de www.unaldi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Konuşmacıların değindiği konulardan en önemlileri arasında bulduğum, orijinal tasarımların geliştirilmesi gerektiği fikri, bir tasarımcı olarak benim de eskiden beri savunduğum bir konu. Aynı zamanda web sitesi oluşturulurken, site içerisinde ziyaretçiyi karmaşaya sürüklememek için önceliğin site haritasını belirlemeye verilmesi de önemli bir nokta. Eğer siz de bir web sitesi yapmayı ya da yaptırmayı düşünüyorsanız bu hususları göz önünde bulundurmanız sitenizin başarısı için önemli bir unsur. Zira siz de müşteri kitlenizi memnun etmek ve potansiyel iş bağlantılarınızı gerçekleştirmek aşamasında hedefe tam isabet kaydetmek isteyeceksinizdir.

Dijital çağın gelişmeye ve harekete açık ekonomik yönetimleri başarısını, internet adını verdiğimiz platformun gelişim ivmesine bağlı olarak sürdürüyor. Bu esnada gerilerde kalmak, sınır ve uzaklık tanımayan yeni teknolojilerden faydalanmamak, adeta ortaçağda dünyanın düz olduğunu savunmak gibi faydasız bir uğraşıdan ibaret.

Bir krizler ülkesinde yaşadığımız olgusunu artık benimsediğimize göre, kendimizi gerektiği anlarda bu sarsıntılardan minimum zarar göreceğimiz bir takım güvenceler altına almamız gerekiyor. Bu güvenceler arasında internet altyapısını kullanarak, yeni müşteri bağlantıları ve açıkça söylemek gerekir ki, yeni kar noktaları yaratmak mecburiyetindeyiz. Her ne kadar globalleşme ile krizler bir ülkede yaşandığı anda diğerlerine de sirayet etse de, hepimiz son yaşanan olaylarda da farkettik ki, ihracatçı kesim, kar artışı ile bu krizin galibi olacak. İhracata yönelmenin en kolay ve masrafsız yolu ise internet ortamında yer almak ile mümkün. B2B denilen, (Business to bussiness) anlaşmalar ya da direkt tüketiciye yönelik satışların gerçekleştiği B2C (Business to consumer) çözümler, sarsıntıların zararını en aza indirmek, Pazar büyümesini hayata geçirmek konularında yeni dünya ekonomisinde firmalar için cazip seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

http://www.1numara.com.tr/Kaplan/

http://www.superonline.net/~80060/kunyei.htm
Alt.Zine Sorumlusu: Yekta Kopan

——————————————————————————–
Teknik Destek: Atıf Ünaldı
Emre Uçku
Ilgaz Kuruyazıcı

——————————————————————————–
Sahne ve Kostüm Tasarımı: Ali Cem Köroğlu

——————————————————————————–
Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan

Teknoloji ile iç içe, başarılı bir hafta geçirmeniz dileğiyle.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir