Arakapılar

Uzmanlar internet’in gelişmesinde en önemli olan felsefik oluşumun biribirine bağlı olmak olduğunu söylüyorlar. Bu bağlantılar sadece internet içi olmuyor tabii. İnternet dışındaki platformlardan internet içi protokollere yada internetten, internet dışı platformlara yapılan ara geçişler yeni başarı hikayelerinin oluşmasına sebep oluyor.

Turk.Net heryerde:

Turk Nokta Net, abonelerine e-posta kutusuna gelen tüm mesajlara anında ulaşma olanağı veriyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleşen bu hizmetle e-postadaki mesajlar kablolu ve kablosuz her tip telefondan sesli olarak dinlenebiliyor

Turk Nokta Net Genel Müdür Yardımcısı Pınar Kapralı ve Uygulama Geliştirme Müdürü Safa Topbaş’ın yaptığı açıklamada:

– Ev, iş ve cep telefonlarıyla, yani kablolu ve kablosuz tüm telefonlardan e-postalar sesli olarak alınabiliyor.

– Sadece e-postalar değil, Turk Nokta Net’in favori içerik kanallarına da bu yolla ulaşılıyor.

– Turk Nokta Net ürünlerinden net.ULTRA, net.OPTİMA’nın yanı sıra net.WEB’i alanlar bu hizmetten yararlanabiliyor.

E-postalarına telefonla ulaşmak isteyen aboneler kendilerine bir ‘pin kodu’ alarak işlemlerini hızlandırabiliyor. Sistem, bu pin kodu sayesinde aboneyi ismiyle karşılıyor ayrıca web sayfasında kişiselleştirdikleri içerik hizmetlerini telefonlarına ulaştırıyor. Telefonla ulaşılabilen içerik paketleri ise şöyle sıralanıyor:

Turk.Net yetkilileri sms, telefon’u da içine alan bu hizmeti fax ve diğer interaktif alanlara da taşıyacaklarını, bilgiyi kullanıcıları nereye istiyorsa oraya ulaştıracaklarını ve bunun için gerekli projelerin en kısa zamnda bitirileceğini belirttiler. Bu hızlı adımlar gerçekleşirse, Turk.Net geleceğin iletişim şirketi olarak sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde hizmet oluşturan bir yapı içine girecek.

Digitürkten internete yeni yollar:

DIGITURK’ün “”DIGIMESAJ”” ile üyeler, bugüne kadar oyun oynamak, anket ve bankacılık işlemleri yapmak, yarışmalara katılmak,oylama yapmak, bilgi ve haber almak için kullandıkları televizyonlarını şimdi de mesaj gönderip, almak için kullanacak.

DIGITURK üyeleri, “”DIGIMESAJ”” ile DigiKumandalarını kullanarak diğer DIGITURK üyelerinin televizyonlarına, e-mail adreslerine veya cep telefonlarına mesaj gönderip, yine buralardan mesaj alabilecek.

DIGITURK üyeleri, word,excel,power point dosyalarını da artık televizyonlarından inceleyecek…
“”DIGIMESAJ””, DIGITURK’ün kullandığı dijital teknoloji sayesinde mümkün olan ve Türkiye’de sadece DIGITURK üyelerine sunulan bir hizmet. E-mail kullanıcılarının alışık olduğu ekran görüntülerinden oluşan “”DIGIMESAJ”” ile DIGITURK üyeleri, internetten televizyonlarına gelen word, excel, power point gibi dosyalarını da televizyonları üzerinden açarak, DigiKumandalarıyla inceleme imkanına kavuşacak.

Digiturk ile interaktif seyirler:

DIGITURK, Türkiye’nin televizyon üzerinden ilk interaktif araştırmasını, TV ANKET””‘ ile gerçekleştirdi. Gerek teknoloji, gerekse araştırma alanında bir ilk olan bu uygulaması ile 51.200 DIGITURK üyesi, DigiKumandalarını kullanarak, televizyonları üzerinden TV ANKET’e katıldı. 20 sorudan oluşan TV ANKET’in sonuçları, araştırma firması NFO Infratest tarafından değerlendirildi.

TV ANKET, DIGITURK’ün TV YARIŞMA interaktif uygulamasına benzer bir yapıyla gerçekleşiyor. TV YARIŞMA, Türkiye’de ilk kez, DIGITURK tarafından Dokun Bana yarışmasında gerçekleştirildi.

Herhangi bir ödül olmadan ve Dokun Bana yarışmasının sonucunu etkilememesine TV YARIŞMA’ya Türkiye genelinden ortalama 23301 DIGITURK üyesi katıldı. Katılımının yüksek olması, Türk izleyicisinin yeni teknolojilere olan ilgisinin bir göstergesi..

Digital Paltfomun yeni uygulamaları:

Digiturk kullanıcılarının her an interaktif olarak anketlere katılma imkanları var. Bu sayede digiturk kullanıcılarının hem rating raporları tam olarak elde ediliyor hem de isteyen kanalların bu sayede kendi izleyicilerine yönelik, demografik veri almasına imkan veriyor. Digiturk yetkilileri bu uygulamaların daha genişleyip, anket yapmak isteyen şirketlerin bu sayede izleyici verilerine en kısa zamanda ulaşmalarını sağlıyacaklarını belirtiyorlar.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir