Ürün İncelemesi

Test ettiklerim:

Toshiba son hız:

Toshiba, notebook dünyasının altını üstüne getirmeye devam ediyor. Dünyanın en iyi teknolojilerini çıkaran marka, Türkiye’de de teknik destek, ürün çeşitliliği ile göz dolduruyor. Toshiba’nın küçük dizüstü bilgisayarları arasında küçük dev adam lakabına sahip olan Portege’ın yeni versiyonu herkesi son derece etkiliyor.
Mobile PIII işlemciye sahip olan bilgisayar 100 Mhz hızında. Aslında 128 Mb Ram ile geliyor, fakat 196 MB’a kadar genişleyebiliyor. 11Inch monitöre sahip olmasına rağmen son derece net bir görüntüye sahip. 20 GB Harddiske sahip olan cihaz, gerçekten çok küçük ve kullanımı oldukça kolay.
Eğer gerçekten mobil hayatın içindeyseniz ve bilgisayarı her zaman kullnıyorsanız, bu ürünü size öneririz.
Bu kadar küçük olmasına rağmen cihazın üzerindeki genişleme yuvaları son derece fazla. Herhangi bir eklenti olmaksızın, iki pcmcia kart girişi, infrared haberleşme portu, usb girişi, monitör çıkışı, firewire girişi ve internal modem bağlantıları mümkün. Bunların dışında bir dockstation aracılığı ile onlarca ek cihaza bağlantı sağlanabiliyor.
Küçük ama çok işlevli bir bilgisayar kullanmaya niyetliyseniz, Portege 3490CT sizin için biçilmiş kaftandır.

Visorphone

Gelecek dünyanın kişisel asistanı, sadece veri depolamak değil, iletişim yetisine de sahip olması gerekiyor. Pda’in bulucuları ve palm’ı marka haline getiren bilişimciler, şimdi de Handsripng’i yarattı. Handspring, her an yanınızda taşıyabileceğiniz, dökümanlarınızı taşıyıp, prezantasyon yapabileceğiniz, arkasındaki springboard sayesinde son derece fazla genişleme imkanı bulunan bir cihaz. Handspring, uzaktan kumandadan, iletişim cihazına, fotoğraf makinesinden, barkod okuyucusuna kadar birçok işlevi yerine getirebilen bir cihaz. Bu nedenle hem kişisel hem de kurumsal çözümlerde ekonomik ve fonksiyonel bir cihaz.
Her ne kadar firma yetkilileri, bu cihazın bir bilgisayarın yerini tutmayacağını belirtiyor olsalar da, Handspring’in etkin kullanımında bilgisayara olan ihtiyacınız son derece azalıyor.
Ürünün visorphone genişlemesi ise cihazı son derece yetenekli hale getiriyor. Her ne kadar bir cep telefonu için büyük görünse de, tamamı ekran olduğu için kullanım alanınız son derece artıyor. Bir GSM telefondan beklediğniz herşeyi yapmasının dışında, yüksek hafızası sayesinde, kolay arama olanakları, SIM kartınızdan çok fazla telefon numarası depolama özelliği ile size yeni imkanlar kazandırıyor. Telefonun çalışması için, PDA’in açık olması gerekmiyor. Zaten PDA’iniz alkalin pille çalışırken, visorphone’u şarj etme imkanınız var. Visorphone üzerindeki iki tuş ile çok hızlı bir şekilde, adres defterine ve mesaj kutusuna ulaşabiliyorsunuz. Telefonun genel çalışması son derece hızlı. Ayrıca bir toplantıda aldığınız notları GSM şebekesi üzerinden anında gitmesi gereken yere yollayabiliyorsunuz. Genel görünüm olarak biraz büyük olsa da, bilişim uzmanları yıllardır zaten PDA ve cep telefonunu birlikte taşıyorlardı. Bu ürün sayesinde PDA kullanan kişilerin, cep telefonuna ihtiyacı kalmayacaktır. www.hadspringturk.com

VisorPhone ile gelenler:

VisorPhone modülü
Şarj edilebilir 680 mAh Lithium ion pil
Seyahat şarjı
Kullanım kitapçığı

My Wish List

Microsoft +

Microsoft, Windows XP işletim sistemine yönelik geliştirdiği Microsoft Plus!’ı tanıtarak, yeni ürünün 25 Ekim’de satışa sunulacağını açıkladı. Microsoft Plus!, Windows XP deneyimini gelişmiş dijital medya araçları, oyunlar ve 3 boyutlu ekran koruyucuları gibi göze hitap eden masaüstü temaları ile zenginleştiriyor.

Güçlü Dijital Medya Araçları

Windows XP’deki Windows Media Technologies ve DirectX 8 API gibi ileri teknolojiler üzerinde geliştirilen Plus!, güçlü dijital medya araçları sunuyor:

• Plus! Voice Command, kullanıcıların Windows XP’deki Windows Media Player’ı sesle kontrol edebilmelerini sağlayan heyecan verici bir ses tanıma teknolojisi sunuyor. Kullanıcılar, sesli veya görüntülü kayıtları “”Media Player, play”” diyerek başlatabiliyor, “”Media Player, next”” diyerek diğer kayıta geçebiliyor veya “”Media Player, show visualization”” seçeneğini kullanabiliyorlar. Plus! Voice Command ayrıca 35’in üzerinde ek komutu da destekliyor.
• Plus! Speaker Enhancement, dijital sinyal işleme teknolojisini kullanarak birçok masaüstü PC hoparlörünün sesi kaliteli bir şekilde iletmesini, müzik ve video seslerinin de daha net ve canlı duyulmasını sağlıyor.
• Plus! CD Label Maker, Windows XP’deki Windows Media Player ile birlikte çalışıyor. Renkli, kişiye özel CD kapakları oluşturmayı ve basmayı sağlıyor. Ayrıca sanatçı, parça ve albüm bilgilerini otomatik olarak bu kapağa yerleştiriyor.
• Yeni 3 boyutlu görüntüler, Xbox video oyun sisteminde yer alan “”Oddworld: Munch’s Oddysee,”” “”Maxx’s Kingdom”” ve “”Undersea Wonders”” yıldız karakterlerin görüntülerinden oluşuyor. Bu animasyon karakterleri Windows Media Player’daki müzik eşliğinde dans ediyor.
• Plus! Personal DJ, ile kullanıcılar en sevdikleri sanatçı, albüm ve müzik türlerine göre kendi medya arşivlerinde özel şarkı listelerini oluşturabiliyorlar.
• Plus! MP3 Audio Converter, MP3 dosyalarını hızlı ve kolay bir şekilde Windows Media Audio’ya dönüştürüyor. Windows Media Audio, aynı kalitedeki sesi yüzde 50 oranında daha az yer kaplayarak sunuyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir