Cepler T68 ile renklenecek

Ericsson dünyanın ilk renkli ekranlı cep telefonu olan Ericsson T68’i Türkiye pazarına sundu. GPRS ve BluetoothÔ teknolojilerine sahip, yepyeni görünümlü bu ufak cep telefonu, GSM 900/1800/1900 şebekeleri ile uyumlu.
Ericsson T68 kullanıcıları, telefonun hafızasındaki veya internetten indirebildikleri resimlerle telefonlarının ekranını renkli olarak süsleyebiliyorlar. İster tuttukları futbol takımının logosu, ister kayak yapan birinin resmi, ister bir karikatür ile…

GPRS teknolojisi ile uyumlu olan Ericsson T68 sayesinde kullanıcılar, üç saniye içinde bilgi ve eğlence dolu mobil dünyaya ulaşıyor. Her zaman bağlantıda olmayı sağlayan GPRS teknolojisi ile kullanıcılar en son haberlere ulaşıyor, bankacılık işlemlerini yapıyor, sevdiklerine e-card gönderiyor hatta oyun oynayabiliyorlar. Ayrıca mobil olarak istedikleri zaman e-mail alıp, gönderiyor ve yine mobil olarak şirketlerin yerel iletişim ağına bağlanıyorlar.

Ericsson T68, sahip olduğu BluetoothÔ kablosuz iletişim teknolojisi sayesinde kablosuz olarak Bluetooth Kablosuz Kulaklık Setine, bilgisayarlara, PDA’lara ve BluetoothÔ uyumlu tüm cihazlara bağlanıyor. Bu bağlantı sırasında cihazların, infrared iletişiminde olduğu gibi birbirlerini görmeleri gerekmiyor; sadece birbirlerininin 10 metre yakınında olmaları yetiyor. Ericsson T68 ile rahatlıkla kullanılan BluetoothÔ kablosuz teknolojisi, gelecek standartını oluşturmakta ve başlıca bütün bilgisayar ve telekomünikasyon şirketleri tarafından desteklenmektedir.

Ericsson T68 Kişisel Bilgi Yönetimi (PIM) özelliğine de sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bilgisayarda yaptıklarına benzer şekilde kayıtlarını, ajandalarını ve görevlerini sistematik bir şekilde düzenliyor ve bunları benzer uygulamaları destekleyen laptop, PDA veya masaüstü PC ile SyncML özelliği sayesinde senkronize ediyorlar. Senkronizasyon, sadece BluetoothÔ özelliğiyle değil aynı zamanda dahili infrared modem ya da data bağlantı kablosuyla da yapılıyor.

85gr ağırlığında ve 101x48x19mm boyutlarında olan Ericsson T68, dahili anteni ve 8 satırlı 256 renk çözünürlükte ekrana sahip.

Ericsson Mobil İletişim Pazarlama Direktörü Bo Albertson, yaptığı açıklamada Ericsson T68’in Ericsson’un endüstriyel tasarım konusunda yeni bir akım yarattığını ve iletişim sektörünün ilgi duyduğu ve hayatı kolaylaştıran bütün teknolojik altyapılara sahip olduğunu belirtti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir