Yeni Yıl Mesajı

2000’e herşeyi sıfırlama ümidi ile girdik..
2001’de milenyumun başlangıcını kutladık…
2002’ye geldik çattık….
Neler gelmedi ki başımıza? Binalar devrilip, ekonomiler iflas etti. Balonlar patladı. Neler neler gördük…
Ama ümit bitmedi. Zaten insan ümit ettiği sğrece yaşarmış. Dolaysıyla hepimiz ümidimizi kotumaya devam ve devam ediyoruz. Bazen Polyanna yada yeni versiyonu Emilie gibi olanları iyi yönlerinden görmek gerekir, zira insanı dünyanın en çözülemez problemlerinin içinden çıkarıp, mutluluklar dünyasına oturtan da sadece kendisidir. Bu nedenle ümidimizi korumalıyız.
Bir yıla daha giriyoruz. 2 ile başlayan iki sıfır ile devam eden ve iki ile biten bir yıl..
Umarım dünya için sıfırların pek görülmediği, ekonomiler az sıfırsız olduğu yani enflasyonların düştüğü bir yıl olur. Tabii bunlar sadece ekonomik ümitlerimiz. Bunların var olması sadece masrafların kısılması, az emekle çok işin yapılacağı platformlar ile yani teknoloji ile mümkün olacak. Tabii bu durumda iş bu yazıyı okuyan gruba düşüyor. Ümitlerimiz, vizyonumuz, mutluluğumuz ve refahımız sizden geçiyor.
Beklentilerimiz, Türkiye’nin bilişim devrimini gerçekleştirmesi. Teknolojinin hergün yön değiştirdiği bir dünyada genel bir bakış ile bir buluşma noktası yakalayıp bu noktaya gidiş için hükümetler üstü bir yol çizmesi ve bu noktada dünya ile kucaklaşana kadar istikrarlı ve hızlı yöntemler kullanması. Olmaz yada yapılamaz kelimelerinin var olmaması. Herşeyin düşünülüp uygulanabilir olması.
Tabii bunların gereklerinin doğru analiz edilmesi.
Yeni bir yıla başlarken çocuklarımıza uygun bir dille anlattığımız, geçmişin muhasebesini yapmak ve geleceğe ait vizyonun belirlenmesini sağlamak noktasında galiba, kişi, şirket ve sektör olarak biz de yapmalıyız.
Aslında ülkemizi swot analizini incelediğimizde gelecek onyılın bizim için son derece verimli geçeceğini görmek mümkün.Ama aynı swot analizi, gelecekte de var olacağımızın farkına varmamızın gerektişini, sadece günü kurtaran çözümler üretmememiz gerektiğini de gösteriyor. Bunları da dikkate almak ve bu zayıf noktalarımızı düzeltmemiz gerekiyor. Trafikte öne geçmeye meraklı, vurkaçcı zihniyetin bizi nerey götürdüğünü ve nereye götürmediğini hepimiz gördük. Bunu da dikkate almamız gerektiğini çok net anlıyoruz…
NETleşmek üzere…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir