MS’in mobil İletisim Vizyonu Belirlendi.

Aramalar, e-postalar, anında mesajlar, alarmlar…Bilgi alışverişindeki artış insanları “”masalarından uzak”” iken durduramıyor. Giderek daha fazla insan iletişim kurmak için çeşitli aygıtlara başvuruyor, ancak çözüm daha fazla aygıt değil. Microsoft Mobil Ürünler Vizyonu, kullanıcıların bilgilerini ne zaman ve ne şekilde alabilecekleri ve erişebilecekleri konusu üzerinde duruyor.

Microsoft’a göre hareket özgürlüğü,insanlara, yani tüketiciler ve kurumsal kullanıcılara her an, her yerden, istedikleri aygıt üzerinden istedikleri bilgi ve veriye ulaşabilme gücünü vermektir. Microsoft, kişisel ve iş iletişim trafiğini sıkıntıya sokan karmaşıklık ve kısıtlamaları azaltmayı ön görüyor. Bireylerin ve kuruluşların verimlilik amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Microsoft Mobil Ürün Vizyonu “”akıllı bir şekilde iletişim kurmak”” demektir. Kablosuz iletişimin son adımı aygıtları birbirine bağlamak değildir. İnsanları hem birbirlerine bağlamak hem de verilerine bağlamaktır. Böylece kararlarını gerekli bilgilerden haberdar olarak alabilirler ve aynı zamanda istedikleri anda kendi belirledikleri rol ya da bağlam dahilinde erişilebilirliklerini koruyabilirler. İçerik ve bilgi denetimi, hareket halinde çalışan müşterilerin talep ettiği ve Microsoft kablosuz topluluğunun sağladığı önemli çözümlerdir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir