Net’ten Linkler

http://www.milliyet.com.tr/1997/03/31/yasam/internet.html
İnternetçi’nin dergisi

Milliyet Dergi Grubu ünlü İnternet dergisi .net’i, ad.net adıyla Türkiye’de yayınlamaya başladı. İnternetçiler aradıkları her şeyi ad.net’te bulacekler.

Avrupa’nın en çok satan Internet dergisi .net, tüm içeriği, fotoğrafları ve İnternet adresleriyle birlikte Türkiye’de. Şimdiye dek daha çok “”teknik”” bilgiler veren ve daha çok uzmanlara hitap eden bilgisayar dergilerinin içeriğine sıkışıp kalan İnternet, artık ad.net adıyla Milliyet Dergi Grubu tarafından yayınlanacak. Böylece İnternet’e ilgi duyanlar beraber kendi dergilerine sahip olacak.
ad.net dergisinde sadece Avrupa’da yayınlanan haberler yer almayacak. Türkiye’den İnternet’e girenleri ilgilendiren tüm konular, sorunlar, ilginç olaylar dergide yer alacak. ad.net’in yarınsından fazlası “”yerli”” konulara ayrılacak.
Derginin hedefi en ciddi konuları bile rahat anlaşılır, eğlenceli bir dille okurlarına sunmak… ad.net, birr yandan İnternet’e ilk adım atan okurlar için temel bilgileri içerirken, öte yandan “”on – line bankacılık”” gibi uzmanlık gerektiren konularda da rehberlik ediyor. Ayrıca okurlar, e – posta (İnternet yoluyla elektronik posta) bombardımanından nasıl kurtulacağını öğrenirken, İnternet sayfaları hazırlama konusunda da bilgi sahibi olacak. Hedef ad.net okurlarını dört dörtlük birer İnternet sörfçüsü haline gelecek.
Yeni dergi Türkiye’nin konusunda en yetkin isimleri biraraya getiriyor. Milliyet Ekonomi Servisi Şefi Dr. Şeref Oğuz danışmanlığında, hazırlanan derginin editörleri Serhat Ayan ve Güniz Karaman. Derginin yazı işlerinde ise Atıf Ünaldı, Can Tüzüner, Hakan Yaşar, Kutlukhan Aykut, Murat Deligöz, M.Serdar Kuzuloğlu, Ozan Volkan ve Yağmur Kaplan yer alıyor.

İNTERNET VE SEKS

ad.net’in ilk sayısında birbirindern ilginç konular var. İlk göze çarpan hiç kuşkusuz tüm dünyanın tartıştığı “”İnternet ve seks”” konusu. Sanal ortamdaki cinsel içerikli mesaj ve görüntüler hem büyük bir merakla izleniyor hem de tepki çekiyor. İnternet’teki cinsel özgürlüğü savunanlar, “”O halde siz de o web sitelerine bakmayın,”” derken, karşı çıkanlar, “”Küçük çocuklarımız vakitlerini artık TV karşısında değil, mönitör karşısında geçiriyor, onların bu sitelere girmesini engelleyemeyiz ki,”” diyorlar.
Dergide bu konuyu ayrıntılı bir biçimde ele alan Can Tüzüner, tartışmaların yanısıra farklı uygulamalardan da söz ediyor. Örneğin İhlas Net’in, kendisi vasıtasıyla İnternet’e bağlananların böyle sitelere ulaşmasını engellediğini buradan öğreniyoruz.
Dergide monitör bağımlılarına öneriler, röportajlar, tenolojik bilgiler, İnternet’ten haberlerin yanısıra, Şeref Oğuz’un web sitesi kritikleri de yer alıyor.

http://biberon.kolayweb.com/frame2.htm
DOST SÝTELER
OCAL.NET
UNALDI.ORG

http://www.hertelden.net/linkler.html
Boğaziçi Üniversitesi ‘nde Fizik Bölümü ‘nde eğitim aldığı yıllarda Türkiye’de ilk kez iki bilgisayarı telefon hatları üzerinden konuşturan BBS sistemini kuran Atıf Ünaldı’nın sitesi. Bu arada Anadolu.net isimli Türkiye’nin

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir