İnternet Siteleri Ödüllerini Aldı

Dördüncüsü düzenlenen ve jüriliğini yaptığım Altın Örümcek Web Yarışmasının ödülleri düzenlenen törenle dağıtıldı.

 

Altın Örümcek ve Sektörel ana kategorileri başlığı altında yapılan 1900’den fazla sitenin başvurduğu yarışmada bu siteleri değerlendirmek için günlerimizi harcadık. Sonuçta, 21 Altın Örümcek,         14  Sektörel olmak üzere toplam 35 kategoride ödüller dağıtıldı. Bu sene diğer yıllardan farklı olmak üzere; Altın Örümcek 2004’ten bu yana sitelerinde köklü değişimler yapan siteler ve yeni olanların aldığı en iyi yeni ve en iyilerin ajansları da Altın Örümcek’e sahip oldular. Bu ödüllerin yanı sıra, yenilikçi yaklaşımı ile dikkat çeken bir web sitesine de Altın Örümcek 2005 Jüri Özel Ödülü verdik.

 

Bilişim sektörü ve iş dünyasının katılımlarıyla gerçekleştirilen gecenin sunuculuğunu,  yine her zamanki gibi ve yine her zamanki tekdüzeliği ile Jess üstlenirken, “stomp” benzeri çok başarılı olmayan perküsyon gösterileri de vardı.

 

Yıllardır başarısını hiç düşürmeden devam ettiren yemeksepeti.com, burada artık araya girilemez diyeceklere iyi bir cevap olan t-box.com.tr sitesi benim favorilerimdi.

En iyi multimedya sitesinde her ne kadar üçüncü de olsa be2do.com, yine jürisi olduğum San Francisco’daki Flash Forward yarışmasında aday olsaydı birinci olacağını tahmin ediyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir