Bu yeni servislerden haberiniz olması iyi olur…

90’larda Boğaziçinde İnternet diye başınıza birşey gelecek diye basın toplantısı yaptığımızda kimse ilgilenmemişti.Hiç unutmam XP’nin atası windows 95 çıkacağı zamanlarda IBM sitesini değiştirmişti de haberimiz olmuştu.
Şimdi bakıyorum bilmediğim bir site olunca vay Atıf bunu da bilmiyorsun bak biz geçtik seni muhabbetileri dolaşıyor.
Olsun biz de bildiklerimizi öğretmeye devam ederiz :))
Şu aralar belki benden, bilgilerinizi update edin diyen bir mesaj almış olabilirsiniz. Bunun sebebi yeni öğrendiğim bir servis. Benim gibi her hafta 1-2 cep telefonu değiştiren biriyseniz, telefon defterini yüklemenin ne kadar zor olduğunu da bilirsiniz.Bu iş için çok güzel bir servis buldum www.zyb.com . Son derece başarılı bir servis. Aynı zamanda parasız. Gerçi eminim belli bir süre sonra plaxo.com gibi paralı olacaktır ama şimdilik kullanılabilir. Yalnız dikkat update tuşuna basmayın sakın, ben bastım bir çoğunuza gelen ingilizce sms’in sebebi bu. Servis emin misin diye sormadan binlerce kişiye mesaj attı. Tabii cevap vermesi günlerimi aldı, aman dikkat!
Ben gazeteleri alıştığımız gibi kağıttan okumayı sevmem ama internetten okumak da çok keyifsiz. Hem parasız hem de tam gazete şeklinde okumak istiyorsanız size iki Türkçe gazeteyi boyle okuma imkanını söyleyebilirim. Zaman http://medya.zaman.com.tr/extentions/e-zaman/ Akşam http://www.aksam.com.tr/egazete/index.asp
Bu arada ben bu tip gazeteler içinde hergün sadece birini okurum. Wall Street Journal. Bu gazetenin pdf adresini bana mail atarsanız iletebilirim. Özel bir adresi var..
Kitap okumak çok keyiflidir ancak zaman alır. Ancak zamanımızın çoğunu İstanbul alıyor ve trafikte geçen zamanlar kitap okumamıza izin vermiyor. Ben bu sorunu yolda müzik yerine audio book dinleyerek hallediyorum. http://www.audible.com/adbl/site/homepage/AnonHome.jsp?BV_UseBVCookie=Yes
adresinde çok eğlenceli kitaplar bulabilirsiniz. Eğer ben yine de okumak istiyorum diyorsanız benim özellikle leadership ve management konularındaki özetleri okuduğum bir siteyi tavsiye ederim www.summary.com … Bu site size bütün önemli kitapların özetlerini gönderiyor. Ama dikkat en büyük aboneliğe üye olmayın bu sefer de elinizde okuyamadğınız yüzlerce özetiniz oluyor.
Video seyretmeyi ve beğendiğiniz konularda internette neler var diye araştırmayı seviyorsanız www.veoh.com ‘daki programı yükleyin. Çok seveceksiniz.
Bu arada devamlı evdeki bilgisayınızda dosya unutan biriyseniz yine ücretsiz olan www.morange.com adresinden indireceğiniz bir program, dosyanız evdeyken cepten onu başka birine atmanıza bile yardımcı oluyor. İşin güzel tarafı dosyayı indirmeden yaptığı için bu işlem için gprs’e neredeyse hiç para ödemiyorsunuz.
Ve bütün gazeteleri okumak istiyorsanız http://www.pressdisplay.com/affiliate/aw.asp?B=365&A=169&Task=Click

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir