Doğum günüm ve dostlarım

Bu yıl doğum günüm benim için çok özeldi. Doğduğum güne denk geliyordu yani pazar’a. 34 yaşına bastım. Dostlarının özel günlerini hatırlayan insanların hep özel olduğunu düşünmüşümdür.

İlk mesajı 12:01 ‘de aldım. Beni çok mutlu etti.
Sonra gece mesajla yağmaya başladı ben yatana kadar.
Önce Anadolu Lisesinden sınıf arkadaşım Boğaziçinde yurt arkadaşım Levent Sayar , Koral Munzur mesaj attı.Sonra medyadan dostlarım Ender Uslu, Rüştü Erata, Tolga Gündüz, Zeynep Güngör, Micrososttan Cigdem Cimen Aygun, sonra Ismail Hakkı Polat,Irep Karataş,Yeşim Ada,Pelin Öztürk. Yine medyadan dostlarım M. Serdar Kuzuloglu,Yeşim Yunak ,Gulbin Tosun, Melih Bayram Dede,Serdar CEBE,Kemalettin, Gökçe Usta ve arkadaşlarım Refik Tomruk,Elif Acar,Merve Gunes, Adnan Kasapçı. Sonra da liseden dostlarım Bozkurt Yurdakul,Esin Atakan Ancaza, Ömer Gönül,Selçuk Ünal ve çok özel dostlarım Hakan Yaşar, Fulya Şirin, Funda Kocaay, Canay Atalay, Merve Pınar,Özlem Çetinalp (Dora), Ayşegül Kulu ve Müjde’ye teşekkür ediyorum. İlk hediyemi veren Aysın Biter’e ve beni arayan dostlarım Diyez Beksaç ve Evrim Bentli’ye. Gecenin en son kutlamasını yapan ve bunun için bekleyen sevgili arkadaşım İdil Yürük’e.
Hepsine çok teşekkür ediyorum.

Bu arada güzel mektupları ile bana her zaman destek olan özel dostarımın yazılarını sizin de okumanız için buraya ekliyorum.
Benim için çok özeldi. Çok teşekkür ederim.

Meltem Taskiran

Atıfcığım,

Sana mükemmel bir doğum günü mektubu yazmak isterdim…
Ta ki 2 gün önce Türk Tiyatrosunun en önemli ismini, hocasını, yazarını, yönetmenini ve çizerini yani Savaş Dinçel’i kaybedene kadar…

Hayat çok garip!! Birilieri gidiyor yenileri geliyor ve bu hep böyle devam ediyor. En büyük üzüntüm ise sanatçılar çok ender yetişiyor ve onların böylesine pisi pisine kaybı beni bazen deli ediyor.

İnsan kendine karşı ne kadar güçsüz bir varlık. Sigarayı bıraksaydı daha uzun yıllar yaşardı deniyor ya bu laf da beni çıldırtıyor. Niye insanlar güdümlü füzeler gibi kendilerini yok etmeye programlı yaşıyorlar ve bunu nasıl büyük bir sukunetle yapıyorlar?

Bence bilim insanları da sanatçılar gibi dikkat etmek ZORUNDALAR kendilerine! Onlar olmasa hayat hem çok karanlık hem de sessiz olurdu ve olacaktır!

Senin “kendi değerini bilerek yaşamanı” diliyorum bu sene ve sanırım bu sana verebileceğim en önemli tavsiye olacaktır.

Sevgilerimle

Mutlu Yıllar Canım…

Meltem

 Bahtile Tokdemir

Yeni yaşında temenniler Mevlana’dan gelsin; Nice yıllara nice hayırlı yaşlara..

* Sevgide güneş gibi ol,

* Dostluk ve kardeşlikte
akarsu gibi ol,

* Hataları örtmede gece gibi ol,
tevazuda toprak gibi ol,

* Öfkede ölü gibi ol,
her ne olursan ol,
ya olduğun gibi görün,
ya göründügün gibi ol.

Sevcan Ada:

34,06,44 iyi ki doğdun güzel kalpli arkadaşım benim

üç dörtlük yaşadığına bakma
bir eksiğin yok, fazlan var
sıfır altına insen de bazen
dört dörtlük insansın (adamsın) vesselam

Atıf’cığım 93 yılından bu yana süren tertemiz,sağlam dostluğumuzu rakamlarla anlatmak istedim. En sevdiklerim için ettiğim dua senin için de gerçek olsun. Dilerim; 1000 yaşa 1000 güzellik gör.

Tanıştığımız için şanslıyım, doğum gününü yürekten kutlarım. Şiirime 34,06,44;) ismini verdim. Umarım beğenirsin.

—————————————–

Tabii ki beğenirim Sevcancığım. Çok teşekkürler ederim size yakınımdaki bütün dostlarıma. Sağolun varolun…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir