Sektörde neler oluyor?

1229793312tr08-kTürkiye’de İnternet ve Demokrasi Konferansı

Türkiye’de 1995’ten beri her yıl ulusal boyutta düzenlenen INET-TR Konferansı, 2’nci kez ODTÜ’de düzenleniyor. 21-22-23 Aralık tarihlerindeki konferans, Türkiye’de internetin resminin çekildiği, sorunlarının tartışıldığı, çözümler için ortak akıl arandığı, uzmana, ev hanımına, öğrenciye ilgili her kesime açık bir platform olacak. Sosyal boyutları n da konuşulacağı konferansta bu yıl çıkan konular ‘İnternet ve Demokrasi’, ‘İnternet yasakları’, ‘e-Çevre, çevre için İnternet’.

Fuhalit-zaimjitsu’da nöbet değişimi

Bilişim teknolojilerinde Türkiye’nin önde gelen ürün ve hizmet altyapı sağlayıcısı Fujitsu Siemens Computers’ta genel müdürlük görevine Halit Zaim getirildi. Fujitsu Siemens Computers’un deneyimli yöneticilerinden Halit Zaim, hizmet yelpazesini genişletmek amacıyla ürün ve servis portföyünü tek çatı altında birleştiren kuruluşun Türkiye Genel Müdürü oldu.

 

Tellcom’dan ışık hızında sudan ucuz internettellcom

Superonline işbirliği ile 9.99 YTL’ye ADSL bağlantısında en hesaplı kampanyayı sunan Tellcom, ışık hızında internet Quiknet’i de 9.99 YTL’den sağlamaya başladı. Kampanya kapsamında modem, kurulum ve aktivasyon için herhangi bir ücret ödenmiyor. Quiknet’in sağladığı ışık hızında internet ile 100 Mbps’lik bağlantı sayesinde 1.5 saatlik bir film 1.5 dakikada yüklenebiliyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir