ADSL2, artık Türkiye’de

adsl3Koç.net’in ADSL performansını ve özelliklerini üst seviyeye çıkaran ve tüketicilerin en çok ihtiyaç duyduğu 6, 8, 10 Mbps hızlarında ADSL2 standardı,  Türkiye’de ilk kez pazara çıkıyor.

ADSL2 ‘nin yaklaşık 4 ay sürecek olan kampanya fiyatları, limitsiz olarak, 6 Mbps hız için 39,90 TL; 8 Mbps hız için 44,90 TL; 10 Mbps hız için 49,90 TL. Paketler, kampanya sonunda standart tarifede 6 Mbps hız için 99 TL; 8 Mbps hız için 109 TL; 10 Mbps hız için ise 119 TL olarak satışa sunulacak.

 

“2 milyon 300 bin aboneye ulaşabileceğiz”

ADSL markası ”BiRi” ile girdikleri pazara yeni bir bağlantı standardı getirdiklerini dile getiren Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, ADSL2 internet standardının, bireysel iletişim pazarındaki uzun vadeli hedeflerinin bir ürünü olduğunu ifade etti. Akarca sözlerine şöyle devam etti: ” Koç.net’in kendi ADSL omurgasını kurmak için yola çıktık. Kendi altyapımız sayesinde, ADSL2 ile kullanıcılara çok daha hızlı ve kesintisiz bağlantı sağlıyoruz, hizmetimizi çok daha uzak mesafelere ulaştırıyoruz. Kendi yatırımlarımız ile ADSL2 standardında Aralık 2009’a kadar, 195 santral vasıtasıyla 4 milyon 850 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz. Bugün itibariyle yeni sistemde 5 şehire hizmet vererek, 2 milyon 300 bin aboneye ulaşabileceğiz.”

Türkiye’deki internet hizmetlerine uygulanan vergilerin yüksekliğine değinen Akarca, özel iletişim vergisinin düşürülmesi halinde bunu hizmet fiyatlarına yansıtacaklarını da söyledi. Akarca, BiRi ADSL2 hizmetinin standart ADSL’den farkını ise şöyle anlattı: “‘Data ile aynı anda ses hizmetleri de sağlanıyor. Ses hizmetleri, şehirlerarası, uluslararası ve GSM görüşmelerinde yaklaşık yüzde 45 indirim sağlıyor. Biz üçlü ve dörtlü teknolojiye ulaşmayı hedefliyoruz. Yani ileride televizyona da internete de, sabit telefona da aynı cihaz üzerinden ulaşabilecek teknolojiler sunmayı hedefliyoruz. BiRi ADSL2 bağlantı hızları, kullanıcının dosya paylaşımı, dosya indirme ve yükleme sürelerini kısaltıyor. Daha güvenilir ve kesintisiz bağlantı sağlarken, aynı zamanda kullanıcıların enerji sarfiyatında tasarruf yapmasını sağlıyor. ADSL2 , veri aktarım hızını artırırken, kontrol özellikleri ve uyku modu gibi yeniliklere de sahip. ADSL2 standardı, Yüksek Çözünürlük Sunan Televizyon Yayını (HDTV) gibi yüksek kaliteli teknolojilere de altyapı sağlıyor.

BiRi ADSL2 paketleri, 3 bin 500’den fazla Arçelik, Apple Premium Store, Beko, Keysmart ve Koç.net hizmet noktalarında kullanıcılara sunuldu. ADSL2 hizmeti ilk etapta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da tüketicilerle buluştu.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir