HP ve Sun Microsystems’den yeni anlaşma

sunsolaris_4HP ve Sun Microsystems, uzun süreli bir işbirliğine imza attı. HP bundan böyle, ProLiant sunucu ve blade platformlarında, Sun’ın Solaris 10 işletim sistemi için teknik destek verebilecek.

Yeni orijinal ekipman üreticisi (OEM) ve destek anlaşması uyarınca, Sun stratejik bir HP ProLiant işletim sistemi (OS) dağıtım ortağı oluyor. Solaris de HP ProLiant platformunun belli başlı işletim ortamları arasına katılıyor. Yeni işbirliği, her iki şirkete de yeni pazarlarda HP ProLiant ve blade sunucular üzerinde Solaris ve OpenSolaris talebini artırmak için birlikte çalışma imkanı tanıyor.

Toplam müşteri memnuniyetini artırmak üzere, HP ProLiant üzerinde çalışacak Solaris için tek bir satın alma ve temas noktası sağlanıyor. Her iki şirket de operasyonel maliyetleri düşürmek üzere, HP ProLiant sunucular üzerinde Solaris 10 ve HP Insight yazılımlarının entegrasyonunu sağlamak amacıyla işbirliği gerçekleştirecek. Bu entegrasyon, kullanılabilirlik ve yönetim iyileştirmelerini beraberinde getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir