Türkiye, Mobil-Star’ını arıyor

mobil-star1Mobil uygulama geliştirme yarışması Mobil-Star, Microsoft Türkiye ve Turkcell işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Başvuruları başlayan Mobil-Star, dünyanın en yaygın mobil platformlarından olan Windows Mobile işletim sistemi üzerinde yenilikçi ürün geliştiren bireysel yazılımcıların katılmını hedefliyor.

Farklı şehirlerde gerçekleştirilecek seminerlerle birlikte eğitim süreci olarak tasarlanan Microsoft Mobil-Star Yarışması, sadece bireysel katılıma açık olacak.  Başvurular,  30 Mart 2009 tarihine kadar www.mobil-star.net adresinden yapılabiliyor.

Yarışmada dereceye giren ilk üç yarışmacı para ödülü alırken, finalistleri de çeşitli fırsatlar bekliyor. Birinci olan yarışmacının 5.000 TL, ikincinin 3.000 TL, üçüncünün ise 1.000 TL kazanacağı yarışmada, ilk 25’e giren proje sahipleri Microsoft’un Bilkent Üniversitesi’nde açacağı Microsoft İnovasyon Merkezi’nde çalışma imkanına sahip olabilecek.

Yarışma, yenilikçi yazılımların özendirilmesi ve Windows Mobile üzerinde çalışan uygulama sayısının artırılması hedefiyle düzenleniyor. Katılımcılar projelerini bu doğrultuda, Windows Live servislerinden en az birini kullanarak geliştirecek. Türkiye’de satılmakta olan ticari ürünler yarışmacı olamayacaklar. Projeler,  Mart ayı süresince teknik değerlendirmeye alınacak. 21 Nisan 2009’da düzenlenecek tören ile ödüller sahiplerini bulacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir