CEBIT, bu yıl kriz havasını değiştirecek

cebit2009Dünya çapındaki bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı CEBIT 2009’a bu yıl 4 bin 300 firma katılacak. 3 martta Hannover’de başlayacak fuarın, uluslararası kriz havasını değiştirmesi bekleniyor. 

69 ülkenin katılacağı fuarı düzenleyen  Deutsche Messe AG firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Ernst Raue, bu sonucun küresel ekonomik kriz karşısında bir başarı işareti olduğunu belirtiyor.  Bugünkü konjonktür doğrultusunda gelinen sonuçtan memnuniyetlerini dile getiren Raue: “Söz konusu 4 bin 300 firma, her şeye rağmen devam ettiklerini ve resesyonu hızlı bir şekilde atlatmak istediklerini gösterecekler. Bu yıl CeBIT 2009’da, eskiye oranla daha fazla yeni iş bağlantılarına odaklanacaklar ve böylece geleceğe doğru güçlü bir şekilde ilerleyecekler” dedi.

CeBIT 2009’a Deutsche Telekom, Microsoft, IBM, SAP, Software AG, Datev, Vodafone, Intel, Dell, Hitachi, Panasonic, Adobe, Alcatel-Lucent, British Telecom, Hewlett Packard, Rittal, Lampertz, Oracle, Samsung, Yahoo, Symantec, E-Plus, Xing, LinkedIn, Acer, Porsche ve Volkswagen, Türkiye’den ise Apollo Bell, Artronic, Arvento, Emse Mühendislik, Enel, Er-Net Metal, Etk Kablo, Göktürk Bilgi Teknolojileri, Inchanta, Inform Elektronik, Kıratlı, Labris, Makelsan, Mytr Software Pegasus Bilgi Teknolojileri, Plm Bilgisayar, Sar Elektronik, Sigma Danışmanlık, Tunçmatik, Tümel Elektronik ve Yönetsel Bilişim Teknolojileri  gibi tanınmış çok sayıda firma katııyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir