Nintendo DSİ, Nisan’da Türkiye’de

nintendo-dsi_widecNintendo’nun iki adet hareket algılayıcı kamera, geliştirilmiş ses kalitesi, indirilebilir oyunlar ve dahili hafızayla donatılmış yeni mobil oyun konsolu Nintendo DSi, 3 Nisan’da Avrupa ile aynı anda Türkiye’de piyasaya çıkacak.

Nintendo DS ailesinin en ince ve hafif üyesi olarak tanıtılan Nintendo DSi, siyah ve beyaz seçenekleriyle sunuluyor. Yeni Nintendo oyun konsolu fotoğraf çekme özelliği sunarken, çektiğiniz fotoğraflar üzerinde düzenleme yapma imkanı da sağlıyor. Konsol, internet üzerinden yüklenebilen oyunlarla oyun dağıtım sistemini mobilize ediyor.

Konsol, kutusundan çıktığı anda kullanıma hazır olarak tasarlanmış. Dahili hafızasına yüklenebilen müzik dosyalarını oynatabilen ürün, kişisel müzikçalar işlevine de sahip. Nintendo DSi, sahip olduğu iki adet dahili kamera ile yüz hatlarındaki değişimleri ve oyuncu hareketlerini eksiksiz algılayabiliyor. Bu özellik sayesinde, vücudun üst kısmı, eller, kollar ve kafa ile yapılan hareketler doğrudan oyuna aktarılabiliyor. Nintendo DSi, Nintendo DS Lite’a göre yüzde 12 daha ince. Bu da taşıma kolaylığını beraberinde getiriyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir