Turkcell’in 3G ana tedarikçisi, Ericsson

ericsson-logoEricsson,  Turkcell’in WCDMA/HSPA şebekesi ile ilgili servisleri kurma ve yapılandırma konusunda ana tedarikçi olarak anlaşma sağladı. Yapılan anlaşmayla Turkcell, yüksek hızlı mobil genişbant hizmetlerini Türkiye çapında sunabilecek.

Sözleşme, tüm çekirdek şebekeyi ve Ericsson’un mevcut 2G Radyo Sistemleri ve Radyo Şebekesi olan tüm bölgelerini kapsıyor. Sistem entegrasyon, teknik destek, şebeke kurulumu ve uyarlanmasını da içeren her türlü servisten Ericsson sorumlu olacak.

Kapsama alanı ve kalitelerinin bugünkü gibi 3G’de de liderliğini koruması için 3G yatırımlarımızı sürdüreceklerinin açıklayan CEO’su Süreyya Ciliv, altyapı çalışmalarından bağımsız olarak, müşterilerine daha uygun ücretlerle, daha hızlı şekilde istedikleri her yerden kullanabilecekleri gelişmiş servis ve ürünler sunmak için çalıştıklarını belirtti. Ciliv, “Türkiye’ye ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Anders Lindblad şöyle konuştu: “Ericsson olarak gelişmiş HSPA teknolojisini sağlamak üzere Turkcell tarafından seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Son teknoloji ürünü HSPA, şebeke kapasitesini artıracağı gibi, Turkcell’in müşterilerine kişiselleştirilmiş ve zengin bir iletişim deneyimi sunmasına da imkan verecek.”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir