Nokia ile müziğe devam

noki-57301Nokia, yeni Nokia Music Store ve Comes with Music lansmanlarının yanı sıra üç yeni müzik cihazı ile kullanıcılarının hizmetinde olacak.

Nokia 5730 XpressMusic, Nokia 5330 XpressMusic ve Nokia 5030, müziğe kolayca erişim imkanıyla herkesin yaşamını müzikle dolduracak. Müzik keyfini farklı fiyat avantajlarıyla sunan Nokia, Comes with Music ve Nokia Music Store servisinin sunulduğu pazarları genişletiyor; bu servislerin gerek mobil cihaz gerekse PC entegrasyonunu kolaylaştırıyor.

3 kıtada 15 pazarda sunulan Nokia Music Store, insanlara, doğrudan cihaz üzerinde, müzik tarama ya da satın alma, sevdikleri sanatçılar, şarkılar ya da albümler hakkında tavsiye alma ya da onları arama imkanı veriyor. Nokia Music for PC yazılımı, bir PC ve uyumlu bir cihaz arasında müzik düzenlemesi ve aktarımı yapmayı, CD kopyalamayı ve yazdırmayı, aynı zamanda keşfetmeyi ve doğrudan Nokia Music Store’dan indirmeyi kolaylaştırıyor. Comes With Music, kullanıcılara bir yıl boyunca Nokia Music Store’dan sınırsız müzik indirme imkanı veriyor. İndirdikleri müzikleri bir yılın bitiminde de saklayabiliyorlar. Halihazırda İngiltere ve Singapur’da sunulmakta olan Comes with Music servisi önümüzdeki 3 ay içinde Avustralya, Almanya, İtalya ve İsveç’te de pazara çıkacak.

Nokia 5730 XpressMusic

Nokia 5730 XpressMusic cihazının kalbi olan Xpress Homescreen, müziğe, insanlara, oyunlara, e-postaya ve takvime erişim sağlamak ve bunlar hakkında dinamik bilgi sunmak üzere tasarlandı. Nokia 5730 XpressMusic, ekranın altından bir yöne doğru kaydırılarak açılıyor ve hızlı mesajlaşma için bir QWERTY klavye içeriyor. Homescreen üzerindeki kısayollar, müziğe ve N-Gage servisine, ayrıca Facebook, Fotoğraflar, Ovi Kişileri, Haritalar, mesajlaşma gibi kullanıcı tanımlı uygulamalara doğrudan erişim sağlıyor. Kullanıcı, Ovi Kişileri aracılığıyla, hangi arkadaşların online olduğunu görebiliyor, durumlarına bakabiliyor, onlarla sohbet edebiliyor, hatta hangi müziği dinlediklerini görüntüleyebiliyor.nokia-5330

Xpress Homescreen üzerindeki Müzik kısayolu, cihaz üzerindeki mevcut müziğin yanı sıra sanatçılar hakkında bilgi almak ya da kablosuz yöntemle müzik indirmek için Nokia Music Store servisine doğrudan ve hızlı erişim sağlıyor. Nokia 5730 XpressMusic, atanmış oyun tuşları sayesinde N-Gage Arena topluluğuna ve önceden yüklenmiş N-Gage oyunlarına doğrudan erişim, kullanıcıları online arkadaşlarıyla bağlanmaya, yarışmaya ve yüksek skorları görmeye imkan tanıyor.

Nokia 5330 XpressMusic

Nokia 5330 XpressMusic, her tür kulaklıkta 3.5 mm fişle kristal netliğinde ses kalitesi ve 24 saati aşkın müzik çalma süresi ile birinci sınıf müzik deneyimi vaat ediyor. Nokia 5330 XpressMusic, Ovi, Facebook, MySpace gibi online paylaşım sitelerine erişim sağlıyor.

 Pazara yeni sunulan Nokia Bluetooth Stereo Headset BH-504, güçlü hoparlörleri, yankı önleme ve gürültü azaltma özellikleri ile, yüksek ses kalitesi sağlıyor. Nokia Stereo Headset WH-500 de hem müzik dinlemek hem de telefon konuşması yapmak için ideal. Bu kulaklık, pek çok cihazla da uyumlu. Her iki kulaklık da kolayca katlanıyor ve cebe sığıyor. Küçük boyutlu Nokia Mini Speakers MD-8 ise ekstra uzun çalma süresi sunuyor.

nokia-5030Nokia 5030

Nokia 5030, Nokia’nın dahili FM radyo anteni içeren ilk telefonu. Kulaklık ya da harici hoparlör gerektirmeden radyo dinleme imkanı veriyor. Cihaz, masa üzerine yanlamasına koyulduğunda taşınabilir bir FM radyo olarak kullanılabiliyor. Güçlü hoparlörüyle 10 saatlik konuşma ve 24 saatlik radyo dinleme süreleri sunan cihaz, grafit ve kırmızı olmak üzere iki ayrı renkte sunuluyor.

Nokia 5730 XpressMusic ve Nokia 5330 XpressMusic 2009’un üçüncü çeyreğinde, Nokia 5030 ise 2009’un ikinci çeyreğinde pazarda yerini alacak.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir