Facebook’tan yeni ana sayfa

facebook1Facebook, geçen yıl yıl içinde yaptığı güncellemenin ardından, açılış sayfasının tasarımını yeniledi. Bu yenilikle beraber, ana sayfadaki veri akışı gerçek zamanlı ve daha okunur bir hale geldi. 

Açılış sayfasındaki “Haber Kaynağı” bölümününün yapısı, kullanıcının arkadaşları, arkadaşlarının arkadaşları ve kullanıcının yaşadığını belirttiği bölgeye göre değişen bilgileri içeriyor. Yeni eklenen “Canlı Haberler” modülüyle, kulllanıcı ağında gelişen olayları eş zamanlı olarak görebiliyor ve yorumlayabiliyor. Yayımlama kutusunda yer alan “Ne düşünüyorsun” sorusu sayesinde fotoğraf, internet adresi, video, müzik gibi farklı içerikler daha kolay yüklenebiliyor ve paylaşılabiliyor. 090312-facebook-contr_standard

Akışı kontrolünü sağlayan “Kontrol Menüsü”, kullanıcılara özellikle görmek istedikleri içeriği seçmelerine olanak tanıyor. Önemli olaylar sekmesi ise Canlı Haberler’in aksine, uzun zaman çizgisinde ağınız içinde nelerin olup bittiğinden haberdar olmanızı sağlıyor. Kullanıcılar haber kaynaklarını daha önce belirlemiş oldukları arkadaş listeleri, bağlı oldukları bölgesel veya iş ağları, fotoğraflar gibi farklı seçeneklere göre filtreleyebiliyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir