Türk Telekom, oyun dünyasını ‘Sobee’leyecek

turktelekomTürk Telekom Grubu, bu kez oyun sektörüne girdi. 2001 yılında Mevlüt Dinç tarafından kurulan Sobee şirketini bünyesine katan Türk Telekom, Türk oyun pazarını geliştirmeyi hedefliyor.

Dünya oyun pazarında Türkiye’nin önemli bir yere gelmesi için katkıda bulunacaklarını dile getiren Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany şunları söyledi: “”Türk Telekom olarak bilgi ve iletişim teknolojilerine yaptığımız ciddi yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Sobee’nin Türk Telekom ailesine katılması bilgi ve iletişim teknolojileri yatırımlarımızı tamamlayıcı nitelikte çok önemli bir adımdır. Bu yatırımla dünyada her yıl hızla gelişen oyun sektörünün Türkiye pazarında da hızlı bir ivme ile büyümesine destek vermeyi hedefliyoruz.”

Sobee’nin kurucusu ve genel müdürü Mevlüt Dinç de, bu işbirliğinin şirketin dış pazarlara açılması için önemli bir rol üstlendiğini ifade etti. Sobee’nin geliştirdiği ve yakın zamanda lansmanı yapılacak yeni oyunlar, Türkiye pazarıyla beraber, bölge ve dünya pazarlarına da sunulacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir