Tekstilde Bilişimle Değişim Fırsatları

ihkib1İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) ile Elsys,  işbirliğiyle “Tekstilde Bilişimle Değişim Fırsatları” başlıklı bir toplantı düzenledi. İTKİB Dış Ticaret Kompleksi’nde 100’ün üzerinde tekstil sanayicisi, yönetici ve bilişim uzmanlarının katıldığı toplantı, tekstil sektörünün bilişimden nasıl daha fazla faydalanabileceği ve rekabetçi gücünü artırabileceği konusundaydı.

İHKİB eski Başkanı Nuri Artok, toplantının açılış konuşmasında “Daha hızlı, rekabetçi, esnek ve hatasız çalışmak için ne yapabilirim, sorusunun yanıtını büyük oranda teknolojinin içinde bulabilirsiniz.” dedi.  Elsys Genel Müdürü Savaş Komban, fason üreticiler, tedarikçiler, bayiler gibi birçok kurumla iş birliği halinde çalışan tekstil şirketlerini, tedarik zincirinin birer halkası olarak tanımlayarak, “Bu halkalar birbirine ne kadar entegre çalışırsa operasyonel mükemmellik de o kadar artacaktır.” şeklinde konuştu. Komban ayrıca işletme içi verimlilik başlığı altında, değişiklikleri yönetebilmek, anlık satışları, maliyetleri, stokları takip edebilmek için kaliteli veriye sahip olmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Elsys Profesyonel Hizmetler Direktörü Amere Oakmanise yaptığı konuşmada, “Kurumsal yol haritanızda, size yol gösteren unsurların başında kurumsal yazılım çözümleri geliyor. Bu çözümleri başarıyla uygulayabilmek için insan kaynağınızın bakış açısının da aynı yönde olması büyük önem taşıyor.” dedi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir