Sağlık sektörü, teknolojinin reçetesini yazılacak

imagesSAP’nin sponsorluğunda ve SAP’nin Türkiye’deki çözüm ortağı Elsys’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek etkinlikte, ilaç, hastane ve eczacılık sektörlerini buluşturan bilgi teknolojileri (BT) konusu ele alınacak. 31 Mart 2009’da Conrad Otel’de gerçekleştirilecek etkinlikte, sağlık sektörü için giderlerin azaltılması ve kalitenin yükseltilmesi yoluyla verimlilik artışı sağlayan BT yaklaşımları konuşulacak.

İlaç ve sağlık sektörlerinin titizlik, hız ve entegrasyon gerektiren iş süreçlerinin nasıl daha kolay yönetilebileceğine ilişkin ipuçları, deneyimli konuşmacılar tarafından aktarılacak. Kurumsal kaynak planlaması alanındaki yeni yaklaşımlar ve sektöre özel çözümler, bilişimden yararlanarak sağlık sektöründe maliyetlerin nasıl en aza indirilebileceği, üretimde tüm aşamaları doğrulatma zorunluluğunun hangi çözümlerle daha pratik kılınabileceği gibi sorulara yanıtlarını bulacak.

Konuşmacılardan Mustafa Nevzat İlaç ERP Proje Müdürü Özgür Ulutaş, bilişim yatırımıyla verimliliğini artırmış gerçek bir örnek olarak projenin başarı öyküsünü paylaşacak. Etkinlikte, ilaç ve sağlık sektöründe lojistik süreçler, ilaç ve eczacılıkta depo yönetimi, kurumsal performans analizleri gibi başlıklar ele alınarak, kurumsal yazılım alanında dünya çapında çözümler sunan SAP’nin İlaç Takip Sistemi, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) ve Hasta Takip Yönetimi çözümlerine değinilecek.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir