ELEKTRİK ZAMMI ACIKLAMA: TÜRKİYE’DE HER EV KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETEBİLİR

 

Sina Enerji Yönetim Kurulu Üyesi, Yard. Doç. Dr. Ahmet Kavlak’ın

bugünden itibaren uygulanmaya başlanacak elektrik zammı ile ilgili değerlendirmesi:

 

           

BASIN AÇIKLAMASI                                                                                                                                                                                                                                                                                                              01 Ekim 2009

                                                               F&C İletişim Danışmanlığı(216) 680 28 45

                                                                                                   İlgili Kişi: Tülay Batur

tulaybatur@fciletisim.com

 

 

TÜRKİYE’DE HER EV KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETEBİLİR

 

ALTERNATİF ENERJİ İLE TÜRKİYE’DE HER EV KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETEBİLECEK

 

ALTERNATİF ENERJİ İLE TÜRKİYE ENERJİ SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK

 

 

Sina Enerji Yönetim Kurulu Üyesi, Yard. Doç. Dr. Ahmet Kavlak, bugünden itibaren sanayi elektriğinin kilovatsaatte (KWH) yüzde 9,85, konut elektriğinin yüzde 9,68, ticarethane elektriğinin de 9,97 oranında fiyatının zamlanmasıyla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Ahmet Kavlak, Türkiye’de alternatif enerji ile her ev ve iş yerinin kendi elektriğini üretebileceğini söyledi. Kavlak, Kuzey Avrupa ülkeleri başta olmak üzere yenilenebilir temiz enerji konusunda dünyanın bizden çok ileride bulunduğunu belirterek, Türkiye gibi dingin rüzgar hızına sahip bölgelere uygun ve 3 yıl garantili rüzgar tribünleri üretiyoruz. Hatta bunu bireysel kullanıcıya indirecek kadar projemizi geliştirmiş durumdayız. Bu yatırımı yapanların, sürekli olarak değişen elektrik fiyatlarından başları ağrımayacak” dedi.

 

 

Türkiye’de üretildiği için maliyetler düşük

Ahmet Kavlak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın son dönemde, eskiden sadece düşüncede olan teşviklerin ciddi anlamda pratiğe döküldüğünü ama yönetmeliklerin çıkartılmasında yeterli hızın yakalanamadığına dikkat çekti. Kavlak, “teşvik verilen sektörün çok hızlı geliştiğini; güneş olmayan Almanya’nın bile teşviklerle güneş panellerinde önemli bir noktaya geldiğini söyledi. Kavlak, aynı durumun güneşe oranla daha ucuz olan rüzgar enerjisi için Türkiye de uygulanabileceğini ve geç kalınmaması gerektiğini belirtti.

 

Sina Enerji Yönetim Kurulu Üyesi, Yard. Doç. Dr. Ahmet Kavlak, bugün için kendi elektriğinizi üreterek şebekeye vermek isteseniz teknik olarak sorunlar var. Enerji Bakanlığı’nın girişimcilerin önünde olması bakımından performansı önemli hale geliyor. Teşvik yasasının ardından yeni enerji yönetmeliğinin de acil olarak çıkarılması gerektiğini belirten Kavlak, ancak bu şekilde Türkiye’de enerji sorunu bitecektir” dedi. Dünyada güneşten alınan enerjinin ancak yüzde 1’nin rüzgara dönüştüğünü belirten Ahmet Kavlak, “Uzman bir ekibin 5 yıllık araştırmaları sonucu ülkemize özel, Türkiye’de üretildiği için maliyetleri düşük ve rüzgar durduktan sonra bile elektrik üreten tribünlerle her ev ve iş yerinin kendi elektriğini üretebileceğini vurguladı.

 

 

 

Tulay-Batur

Bu elektronik posta ve onunla iletilen tüm dosyalar; sadece gönderici tarafından alması amaçlanan yetkili, gerçek yada tüzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz, bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız kesinlikle yasaktır ve bu elektronik postayı derhal silmeniz gerekmektedir.
F&C Reklam; bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu ve eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu mesajdaki görüşler, gönderen kişiye aittir ve F&C reklam’ın görüşlerini yansıtmayabilir.
Bununla beraber bu mesajda ek dosya olarak gönderilen tüm tasarım ve projeler F&C Reklam’a aittir. İzinsiz kullanılması ve kopyalanması yasaktır.
—————————————————————————-
This e-mail and any files transmitted with it are confidential and intended solely fort he use of the individual or entity to whom they are addressed.
If you are not the intended recipient you are hereby notified that any dissemination, forwarding, copying or use of any of the information is strictly prohibited and the e-mail should immediately deleted.
F&C Reklam makes no warranty as to accuracy or completeness of any information contained in this message. The opinions expresed in this message belong tos ender and may not necessarily reflect the opinions of F&C Reklam. However all desings and Project sended by attach file are belong to F&C Reklam and using without permission is stricly prohibited.

 

 

 

Elektrik Zammı Sina Enerji BASIN AÇIKLAMASI.docx
Download this file

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir