CeBIT Bilişim Eurasia – 9 Ekim 2009

Resimleri gerçek boyutunda görüntüleyebilmek için lütfen üzerine tıklayınız:

Avrasya’nın bilişim başkenti
CeBIT Bilişim Eurasia’ya büyük ilgi

 Avrasya’nın en büyük iş geliştirme ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia, dünya ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Bu yıl “İş dünyası” bölümüyle ön plana çıkan ve ziyarete açıldığı ilk üç günde, farklı sektörlerden binlerce profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 11 Ekim pazar günü sona erecek
Türk şirket ve girişimcilerinin küresel rekabetin güçlü oyuncuları arasında yerini alması için büyük bir fırsat sunan CeBIT Bilişim Eurasia, açıldığı ilk üç günde, bilişim alanında iş geliştirenlerle, bilişimi işinde kullananların buluşma noktası oldu. Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda Avrasya’ya açılan ticaret kapısı CeBIT Bilişim Eurasia, farklı ülke ve bölgelerden gelen binlerce profesyonel, yönetici, bilim adamı, kamu yetkilisi ve teknoloji meraklısını buluşturmaya devam ediyor. Ziyaretçilerini 3 ana bölüm ve 10 tematik bölümde ağırlayan CeBIT Bilişim Eurasia, ilk üç günde iş dünyası bölümünde yer alan yenilik ve uluslararası katılımda görülen artışla ön plana çıktı.

 Aralarında Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, Kore ve Rusya’nın da bulunduğu toplam 22 ülkeden uluslararası katılımcının bulunduğu fuarda, 500’ün üzerinde yeni ürün, hizmet ve uygulama; çeşitli ülke ve bölgelerden gelen teknoloji tutkunlarına tanıtılıyor. Türkiye’de Türk mühendislerce geliştirilen Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra, belediye, kamu kurum ve kuruluşlarınca bilişim alt yapısı kullanılarak geliştirilen özel uygulama, hizmet ve çözümler de ilk kez CeBIT Bilişim Eurasia’da görücüye çıkıyor.

 ÜST DÜZEY KATILIM
Bu yıl 10’ncu kez kapılarını teknoloji tutkunları için açan ve açılışını ilk defa 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı CeBIT Bilişim Eurasia 2009’a, ilk üç günde devlet ve kamu tarafında ilgi büyüktü. Fuarı bugüne kadar açılışta konuşmacı olarak da yer alan T.C. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy’un yanı sıra, İstanbul Valisi Muammer Güler, GAP’tan Sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile lider şirketlerin CEO’ları, Sanayi ve Ticaret Odaları, dernek ve belediyeler de ziyaret etti.

 ULUSLARARASI KONFERANS
Bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia ile aynı mekanda, Avrasya’nın en büyük uydu iletişimi, yayıncılık ve TV sektörü fuarı olan Broadcast, Cable & Satellite Eurasia 2009 da Tüyap Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nin 8, 9 ve 10’ncu salonlarında gerçekleştiriliyor. Fuar ziyaretçilerinin uygun fiyata alışveriş yapabilecekleri bir “Uydu Market”in de yer aldığı Broadcast, Cable & Satellite Eurasia 2009 bünyesinde, 10-11 Ekim tarihlerinde, uydu, kablo ve yayıncılık sektörlerine yönelik uluslararası bir konferans düzenlenecek. Anadolu’daki uydu operatörleri ve yerel TV kanallarının üst düzey yöneticilerine yönelik hazırlanan iki özel program kapsamında; TUYAD işbirliği ile 10 ilden yaklaşık 400 uydu sektörü profesyoneli, RATEM işbirliği ile de, yerel TV kanallarından 50 üst düzey yönetici fuarda ağırlanacak.

  

  
CeBIT BİLİŞİM EURASIA CEPTE
Son yılların en gözde ürünleri arasında yer alan dizüstü bilgisayarları için geliştirilen 3G uygulamalarının yanı sıra en yeni donanım, biometrik sistem, ofis ekipmanı ve yazılımların sergilendiği CeBIT Bilişim Eurasia’da, dizüstü ve masaüstü bilgisayarları, dijital medya oynatıcılar, dijital fotoğraf makineleri, kameralar, navigasyon sistemleri ve televizyonlar da ilk kez ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. tv.cebitbilisim.com adresinden takip edilebilen fuar hakkındaki tüm bilgiler, CEBIT yazıp Turkcell 2580’e gönderildiğinde, ücretsiz olarak cep telefonlarına yüklenebiliyor. Ziyaretçilerin maksimum verimlilikle CeBIT Bilişim Eurasia’yı dolaşabilmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü fuar hakkında tüm bilgiler aynı zamanda www.cebitbilisim.com adresinden de takip edilebiliyor.

 “İKİ MİLYAR DOLARLIK İŞ BAĞLANTISI”
Bu yıl “Tüm sektörler bilişimle buluşuyor” sloganıyla onuncu kez kapılarını açacak olan CeBIT Bilişim Eurasia’ya çeşitli sektörlerde hizmet veren, satın alma yetkisi olan üst düzey yöneticiler, belediye başkanları, hastane sahipleri ve başhekimler ve Anadolu’nun çeşitli şehirlerinden bilişim ve satın alma uzmanları İstanbul’da ağırlanacak. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyar dolarlık iş bağlantısının yapıldığı CeBIT Bilişim Eurasia’da, şirketler global ekonomik krizin yaralarını bilişimle saracak.

 EN YENİ ÜRÜNLER, EN UYGUN FİYATA
Fuarda son kullanıcılara hitap eden ve 7’nci salonda konuşlandırılan “Dijital Yaşam” bölümünde, ziyaretçiler dijital sistemlerden mobil ürünlere ve yazılımlara tüm gelişmeleri takip edip, aynı zamanda geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Bimeks’in yer aldığı “Bilişim Market” bölümünden, yüzde 50’e varan özel fırsatlarla alışveriş yapma imkanı buluyor. 11 Ekim 2009 pazar günü sona gerecek olan CeBIT Bilişim Eurasia, 20 Liraya ziyaret edilebiliyor.

  

 Daha fazla bilgi için:
Adem Tokdemir
Communication Partner İletişim Danışmanlığı
Tel: 0212 352 65 10, GSM: 0532 240 40 52
E posta: ademtokdemir@cpartner.com.tr

Bu e-posta BSNODS (www.bsnods.com) Veritabanı İletişim Platformu kullanılarak iletilmiştir. E-postanın içerdiği tüm metinler, bilgiler, görseller ve dosyalar e-postayı gönderen firmanın sorumluğundadır. #4671450

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir