MSI’dan Big Bang: Creative EAX(R) ADVANCED HDT 5.0 Ses Teknolojili THX TruStudio PCT İçeren İlk P55 Tabanlı Ana Kart

Dünya’nın önde gelen bilgisayar bileşeni ve sistemleri üreticisi MSI, bugün THX ve Creative ile birlikte yaptığı açıklamada, Creative EAX® ADVANCED HD™ 5.0 ses teknolojisine sahip THX TruStudio PC™ içeren ilk ana kartı olan P55 tabanlı Big Bang oyun ana kartını tanıttı. 

Big Bang’de bulunan QuantumWave™ ses işleme özelliği, Creative EAX® ADVANCED HD™ 5.0 ses teknolojisine sahip THX TruStudio PC™ ile birleşerek oyunlarda herhangi bir ana kartın sunabileceği en güçlü ve gerçekçi ses performansını sağlıyor. 

THX TruStudio PC™, Creative ve THX’in ortak araştırmalarının sonucu olarak benzeri görülmemiş PC ses teknolojileri sunuyor.  Bu teknolojiler birlikte müzik, filmler ve oyunlar için en kapsamlı ses deneyimini yaşatırken, tasarlayan sanatçıların asıl hedeflerinden de şaşmıyor.

Your browser may not support display of this image. Your browser may not support display of this image.

Your browser may not support display of this image.  
 
 
 
 
 

“Birçoklarının bildiği gibi Creative, Dünya’nın en üretken oyun tutkunlarıyla birlikte tasarlanan ve geliştirilen ses ürünleri sunmaktadır.  Önde gelen ana kart üreticisi olarak MSI, bu çalışmaların en gelişmiş ürünü olan THX TruStudio PC™ ve Creative EAX® ADVANCED HD™ 5.0 ses teknolojisini, yeni çıkacak Big Bang oyun serisine almaktan gurur duymaktadır,” diyen MSI Pazarlama Direktörü Jason Lee, şöyle devam etti: “Creative’i Dünya’nın en iyi oyun ses parçaları sağlayıcılarından biri olarak görüyoruz ve işbirliğimizin, oyun tutkunlarının kulağının pasını sileceğine inanıyoruz.”

THX TruStudio PC™ teknolojisini, MSI Big Bang ana kartlar içeren oyun sistemlerine sağlamaktan çok memnunuz,” diyen THX CEO’su Mitch Gelman, şöyle devam etti: “THX TruStudio PC™, oyun geliştiricilerin kayıt stüdyosunda yakaladıkları ses derinliğini ve ayrıntısını, oyunu oynayanların eksiksiz olarak yaşayabilmesine imkan tanıyor.  İster çok kanallı oyunlarda, ister stereo dijital müzikte THX TruStudio PC™ eğlence deneyimini katlıyor.” 

“MSI ile iş ilişkimizi sürdürerek Big Bang’de THX TruStudio PC ve Creative EAX® ADVANCED HD™ 5.0 kullanmaktan çok memnunuz,” diyen Creative Ses ve Görüntü Genel Müdürü Steven Erickson, sözlerini şöyle sürdürdü: “Creative EAX® ADVANCED HD™ 5.0 ses teknolojisine sahip THX TruStudio PC™ uygulamasını kullanan MSI, müşterilerine bugün bir ana kartta mümkün olan en gelişmiş ve kaliteli ses deneyimini sunuyor.” 

THX TruStudio PC

THX TruStudio PC™ teknoloji setinde, THX TruStudio PC Surround™, THX TruStudio PC Crystalizer™, THX TruStudio PC Speaker™, THX TruStudio PC Dialog Plus™ ve THX TruStudio PC Smart Volume™ bulunuyor. 

Your browser may not support display of this image. Your browser may not support display of this image. Your browser may not support display of this image. Your browser may not support display of this image. Your browser may not support display of this image.

 

  

THX TruStudio PC Surround

THX TruStudio PC Surround, sanal çevreleyen ses kanalları yaratarak doğal ses derinliği ve genişliği duygusunu zenginleştiriyor.  Stereo hoparlörler veya kulaklıklarda çalınan stereo veya çok kanallı sesler tüm çevreden geliyormuş gibi algılanırken diyalog tam ortada kalıyor ve sesin özgün balansı ve tınısı korunuyor. 

THX TruStudio PC Crystalizer

THX TruStudio PC Crystalizer, iTunes ve MP3 müzik sıkıştırıldığında kaybolan doğal frekans aralıklarını  geri kazandırıyor.  Bu sayede müzik, sanatçının ilk çaldığı  kadar kaliteli hale gelirken filmlere ve oyunlara da farklı bir gerçekçilik katılıyor.  

THX TruStudio PC Speaker

THX TruStudio PC Speaker, seslerde eksik olan düşük frekanslı tonları doldurarak daha iyi bir eğlence deneyiminin kapılarını açıyor.  THX TruStudio PC Speaker teknolojisi ses deneyimini subwoofer’a ihtiyaç duymaksızın  çok geliştirdiği için, tüketicilerin dizüstü bilgisayar hoparlörlerinde, stereo hoparlörlerde ve kulaklıklarda bas tonların zayıflığına katlanması artık gerekmiyor. 

THX TruStudio PC Dialog Plus

THX TruStudio PC Dialog Plus, filmlerdeki sesleri geliştirerek izleyicinin diyalogu çevre seslerinin ve müziğin üstünde daha rahat duyabilmesini sağlıyor. 

THX TruStudio PC Smart Volume

THX TruStudio PC Smart Volume, oynatma sırasında ve şarkı aralarındaki ani ses şiddeti değişimlerini ortadan kaldırmak için ses şiddetini sürekli ve otomatik olarak ölçüp değişiklik gerektiğinde kazanım ve sönümleme uyguluyor. 

Big Bang Fuzion

Big Bang Fuzion ana kartta, sistem üzerindeki farklı grafik işlemcilerini (GPU) desteklemek için tasarlanmış Lucid HYDRA motoru bulunuyor.  Bu sistem, ekran kartı üreticilerinin halihazırda sunduğu aynı GPU’lardan oluşan seçeneklere ciddi bir alternatif oluşturuyor.  Big Bang’de %100 Hi-C Cap sunucu tipi kapasitörle en yüklü oyunlarda bile istikrar korunuyor.  Kartın resmi piyasaya çıkış tarihi 29 Ekim 2009. 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir