Online itibarınızı Denetlemenin Önemi

Bugünlerde birinin hakkında daha çok şey öğrenmek istediğimizde pek çoğumuzun yapacağı ilk şey, o kişinin ismini Google’da aratmak oluyor. Bu yüzden online itibarınızı denetlemenin olağanüstü derecede önemli olması şaşırtıcı olmamalı.
İster kişisel, ister profesyonel itibarınızın izinin peşinde olun; hakkınızda neler söylenildiğini bilmek önemlidir – özellikle bu sayede hakkınızda söylenenleri mümkün olduğu kadar çabuk tespit edebildiğiniz için. Bu amaçla, egonuzu online takip etmenin yollarını ayrıntılı olarak açıkladık. Siz de bir ün izleme sistemi düzenlemekle ilgileniyorsanız, buna bir göz atın. Twitter-sonrası bir dünyada, sürekli bir Twitter araması oluşturarak, hakkınızda online olarak neler söylendiğini takip etmek için daha önce de sözünü ettiğimiz TweetDeck gibi tarayıcılardan yararlanabilirsiniz. (Örneğin, biz bu yolla insanların Atıf Ünaldı hakkında neler söylediğini yakından takip ediyorum; böylece insanların nedüşündüğünü tespit edebiliyorum.)
Yine de, online itibarınıza aktif bir şekilde yaklaşmanın bulunmanın en iyi yollarından biri Google’ın hakkınızda ne söylediğine bir bakmak. Ben bunu uzun zamandır kullanıyorum, ama “http://tinyurl.com/atifunaldiroportajlari1” sitesinden online ününüz hakkında neler öğrenebileceğinizi detaylandırmanın yanında, itibarınız tehlikedeyse neler yapabileceğiniz konusunda da birkaç öneri sunan kendi yaklaşımılarımı ortaya koyuyor. Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz varsa lütfen yorumlara ekleyiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir