Vodafone Türkiye, Borusan Telekom’u Bünyesine Katıyor

Vodafone Türkiye, Borusan Telekom’u satın almak üzere Borusan Holding ile anlaştı. Bu satın alma ile kurumsal müşterilerine yönelik “toplam iletişim hizmetleri stratejisi”ni mobil ve sabit iletişim teknolojilerini birlikte kullanarak geliştirmeyi ve bu sayede kurumsal iletişim pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

 
29 Aralık, İstanbul – Vodafone Türkiye, 3000 kurumsal müşterisi bulunan ve kurumsal sabit iletişim pazarının önde gelen alternatif telekom operatörlerinden biri olan Borusan Telekom’u satın almak üzere Borusan Holding ile anlaştı. Son dönemde kurumsal müşterilerin tercihinde hızlı bir ivme kazanan Vodafone Türkiye, bu satın alma kararı ile kurumsal iletişim pazarındaki konumunu daha kuvvetlendirmeye yönelik stratejik bir adım atıyor. Satın alma işlemi, ilgili resmi kurumların  onayından sonra tamamlanacaktır.

 
2000 yılından bu yana kurumsal müşterilere sabit iletişim hizmetleri veren Borusan Telekom, 2004 yılında A Tipi Lisansı alarak Uzak Mesafe Telefon Hizmetleri sunmaya başlamış olup, 2006’dan beri sabit ses hizmetlerini de sağlamaktadır. Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yüzde 38’inin stratejik iletişim ortağı olarak yüksek hizmet kalitesini ispatlayan Borusan Telekom’un, 31 Aralık 2008 itibariyle geliri 70 Milyon Amerikan Dolarıdır. Borusan Telekom’un ayrıca fiber optik ağ altyapısı bulunmaktadır.

 
Satış sözleşmesi imza töreni Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve Borusan Holding CEO’su Agah Uğur’un katılımıyla gerçekleştirildi. İmza töreninde bir konuşma yapan Serpil Timuray, Vodafone Türkiye olarak faaliyete başladıkları 2006 yılından bu yana önemli yatırımlar yaptıklarını ve iletişim pazarında güçlü bir oyuncu olma hedefiyle yatırımlarına devam ettiklerini belirtti.
 
Timuray, “Bu satın alma kararımız, Vodafone Türkiye’nin “müşterilerimizin güvenilir iletişim ortağı olma” vizyonumuz doğrultusunda yaptığımız uzun dönemli yatırımlarımızdan ve girişimlerimizden biridir. Kurumsal müşterilerimize, ses ve veriyi kapsayan tüm iletişim ihtiyaçlarını mobil ve sabit iletişim teknolojiler ile birlikte karşılayan ‘tek çözüm ortağı’ olma stratejimizle uyumlu bir adımdır. Borusan Telekom’un sahip olduğu fiber optik ağı altyapısı ve altyapı kurma deneyimleri de özellikle data hizmetlerimize büyük değer katacaktır.” dedi.
 
Timuray ayrıca şunları söyledi: “Vodafone’nun kurumsal müşterilere yönelik başarılı hizmet performansı, Şubat 2009’da GSM Association tarafından verilen ‘En İyi Kurumsal Hizmet Ödülü’ ile bir kez daha tescillenmiştir. Vodafone’un kurumsal iletişim alanındaki  uluslararası bilgi ve tecrübelerini de aktararak kurumsal müşterilerimize sunduğumuz  hizmet yelpazemizi sürekli geliştirmekte ve çeşitlendirmekteyiz. Bu bağlamda Borusan Telekom’un bünyemize katılmasından doğacak sinerji ve bilgi birikiminin büyük kurumlar ve KOBİ’ler dahil olmak üzere Türkiye’deki tüm işletmeler için önemli fırsatlar ve faydalar yaratacağına inanıyoruz. Gerek Vodafone Türkiye’nin kurumsal müşterilerine gerekse Borusan Telekom’un kurumsal müşterilerine daha geniş bir hizmet yelpazesi sunarak, operasyonlarına daha fazla katma değer sağlamayı ve müşteri memnuniyetini daha artırmayı hedefliyoruz.”
 

Serpil Timuray sözlerini şöyle tamamladı: “Borusan Telekom, yüksek müşteri memnuniyeti, ileri hizmet kalitesi ve yetkin insan kaynağı ile Türkiye kurumsal sabit iletişim pazarının önde gelen alternatif telekom operatörlerindendir. Şimdiye kadar gösterdikleri bu başarıdan ötürü tüm Borusan Telekom çalışanlarını tebrik ediyor, aramıza katılacak olmalarından dolayı memnuniyetimizi ifade etmek istiyorum. Başarılarını hep birlikte Vodafone Türkiye çatısı altında

büyütmeye devam etmek ve tüm operasyonlarımızı çok daha ileri noktalara güçlü bir ekip olarak taşımak için büyük heyecan duyuyoruz. Bu antlaşmanın; şirketlerimiz, çalışanlarımız, bayiilerimiz, iş ortaklarımız ve en önemlisi de müşterilerimiz için ‘değer yaratacak bir girişim’ olduğuna inanıyor, sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz.”

 
Borusan Holding CEO’su Agah Uğur ise imza töreninde yaptığı konuşmada; “Borusan, telekomünikasyonu geleceğin yüksek katma değer yaratacak sektörlerinden biri olarak saptayarak 2000 yılında sektöre ilk giren şirketlerden biri oldu. 5 yıl içinde en önemli kurumsal hizmet sağlayıcılarından biri haline geldik. Borusan Telekom performansı ile kendi sektöründe bir başarı hikayesi yaratmıştır. Ancak sektördeki entegrasyona yönelik trendler ve faaliyet gösterdiğimiz enerji, çelik ve lojistik sektörlerindeki büyüme hedeflerimiz bize telekom işinden çıkma kararı aldırdı. Akılcı bir anlaşmaya kadar da rekabet gücümüzü geliştirecek yatırımlarımızı aralıksız sürdürdük.”
 
Uğur konuşmasını şöyle tamamladı: “Borusan Telekom şu anda çok yönlü bir iletişim operatörüne entegre olabilecek mükemmel bir kurumsal hizmet sağlayıcı konumundadır. Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yüzde 38’inin iletişim alanında stratejik iş ortağıdır. Yaptığımız görüşmelerde şirketimizin bu konumu ile Vodafone’a büyük bir katma değer sağlayabileceği anlaşıldı. Bu bünye değişikliğinin gerek müşterilerimiz gerekse de çalışanlarımız için en yüksek katma değeri yaratacağına da inanıyoruz.”
  Sent from my BlackBerry® wireless device
Atif UNALDI
Email : ‎atifunaldi@gmail.com
Tel : +905055010106‎ ‏
Instant Messaging
nihildeclero@hotmail.com‎ ‏ MSN
atifunaldi@gmail.com‎ ‏ Google Talk
atifunaldi‎ ‏ Skype
3886866‎ ‏ ICQ
http://atifunaldi.wordpress.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir