Tivibu’yu kumandanızla kontrol edin!

Kısa zamanda geniş kitlelerin kullanıma açılan tivibu, ttnet’in aslında ev dışında televizyon seyretme ihtiyacını karşılamak amacı ile oluşturulmuş bir proje. Ancak daha çok haber programlarını seyrediyorsanız, çalışırken ve uyurken (!) televizyon açık kalsın diyenlerdenseniz, tivibu’yu her yerde her bilgisayarda özellikle de yatak odanızda seyretmek isteyenlerdenseniz, üçlü oyun (yani internet hem telefon, hem televizyon hem de internet anlamına gelecek) döneminin gelmesi ile birlikte bu ihtiyaçlarımız daha da çoğalacağını hissediyor ve şimdiden alıştırmasını yapmayı planlıyorsanız, ayrıca yatak odanızdaki ekran bolluğundan rahatsız oluyorsanız, işte size kolay hızlı kurabileceğiniz yepyeni bir televizyon.
Bu proje için, bir bilgisayar ( lenovo ideacenter a600), bir kumanda (philips srm 5100), bir uzaktan kumanda yazılımı ve tivibu hesabına ihtiyacınız var.
İhtiyaçları tamamladıktan sonra, önce bilgisayarınızı en uygun köşeye yerleştirip, uzaktan kumandayı bağlıyorsunuz. İşletim sisteminiz vista ise herhengi bir yazılım kurmadan kumandanızı kullanabilirsiniz. Kanal geçişlerini yapabilseniz bile, bu kullanımla tivibu’yu açmayı başaramayabilirsiniz. Bu arada bahsettiğimiz programı kurduğunuzda kumanda artık eskisi gibi çalışmayacak, yani başka amaçlarla kullanmak isterseniz bunları da programlayabileceğiniz bir hale gelecek. Uyarısını şimdiden yapalım.
Bu işlemler bittikten sonra Melloware’in intelli remote yazılımını bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. (http://tinyurl.com/t3turkiye1). Yazılım birçok cihazı kumanda etmek amacı ile içinde profil yazılımları ile geliyor. Profil yazılımlarına programı çalıştırdığınızıda çıkan ikon’un üzerine sağ tıkladığınızda gelen setting menüsüne bastığınızda çıkan “customize” ekranını  kullanarak ulaşabilirsiniz. Tabii bu menüde tivibu ile ilgili birşey olmadığını göreceksiniz ancak öncelikle bu profillerden istemediklerinizi (kullanmayacaklarınızı) silmenizi öneririz. Bu sayede profil değiştirmek isterseniz sorun yaşamıyorsunuz.
Tivibu için ihtiyacınız olan profilin yapılmış halini http://tinyurl.com/atf-t3-1 adresinden indirebilirsiniz. Bunu da yüklediğinizde, uzaktan kumandanız ile tivibu’yu çalıştırıp, üyelik bilgileriniz girilmişse onaylayıp, kanal değiştirme, ses kontrolü gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir