ING BANK, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİN YARATICI BANKACILIK FİKİRLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ


ING Bank’ın ilk olarak geçtiğimiz sene gerçekleştirdiği  “ING Practica”, 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında 

Şile Doğa Tatil Köyü’ndeOteli’nde düzenlenen final kampı ile sona erdi. Türkiye genelinde 20 üniversite arasından finale kalan Yıldız Teknik Üniversitesi ekibi bu senenin birincisi oldu.

 

 

ING Bank’ın ilk olarak geçtiğimiz sene gerçekleştirdiği  “ING Practica”, 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasındaŞile Doğa Tatil Köyü’nde düzenlenen final kampı ile sona erdi. Türkiye genelinde ön elemede 20 üniversitenin , okul elemelerinde 9 üniversitenin yarıştığı ve Şubat ayından beri devam eden projede birinciliğe Yıldız Teknik Üniversitesi ekibi layık görüldü. Birinci olan 5kişilik Yıldız Teknik Üniversitesi ekibi, ING Bank’ta 2 ay sürecek özel bir staj programı ve 3 günlük Amsterdam gezisi kazandı.  

 

Üniversitedeki gençlerin kendilerini ifade edebildikleri, yaratıcılıklarını ortaya koyup kendilerini geliştirdikleri eğlenceli bir süreç olan “ING Practica”, bu sene Şubat ayında başladı. Mart ayı içerisinde ise gerçekleşen internet bazlı vaka çalışmasıyla ön elemeleri tamamlanansürecin bir sonraki etabı “Practica Okul Elemeleri” oldu. Okul elemelerinde katılımcılar, beşer kişilik ekipler halinde yarışarak,  yapılan aktivitelerde diğer ekiplerden daha çok puan toplamaya çalıştılarOkul elemelerinin sonunda ise “Practica Final Kampı”nda okulunu temsil edecek ekip belirlendi.

 

“ING Practica”nin yolculuğu “Practica Final Kampı” ile sona erdi. Yarışın hız kazandığı iki gün boyunca ekipler hem yaratıcılıklarını konuşturdular hem de doyasıya eğlendiler. Kampta ING Bank yöneticileriyle tanışma fırsatı da bulan üniversiteli gençler, gerçekleştirdikleri atölye çalışmalarıyla birinci olma mücadelesi verdiler.  

 

ING Bank Kurumsal Gelişim Direktörü Yaprak Eldem,“Genç yeteneklerin markalaşma çerçevesinde düşünmesini sağlamak için böyle bir yarışma tasarladık.Yarışmanın süreçlerini, ING Bank’ın global vizyonu doğrultusunda, müşteri memnuniyetini ön plana çıkartanbir anlayışla, kullanımı kolay, dinamik ve müşteri odaklı ürünler sunma vizyonumuza uygun olarak tasarladık. Bir yandan genç ve başarılı yetenekleri ING Bank genç yetenekler havuzuna dahil ederken, bir yandan da onlara kariyer planlarını yaparken daha vizyoner olabilmeleri için ufuklar açıyoruz” dedi.      

 

Zorlu ve bir o kadar da  eğlenceli geçen “ING Practica”ni birincilikle tamamlayan  Yıldız Teknik ÜniversitesiÜniversitesi’nden Mutlu Sakarya Nihan Horasan Vedat Kılıç Burak Oda

Gözde Yamaç ise şöyle dediler: “Bizim için en başından beri çok eğlenceli ve çok öğretici bir süreç oldu. Burada geçirdiğimiz zaman için ING Bank’a çok teşekkür ediyoruz. Bizim için çok faydalı oldu. ING Bank çalışanları ve üniversitelerden gelen arkadaşlarımızla çok güzel bir sinerji yakaladık. Kampın herkes için çok eğlenceli ve faydalı olduğuna inanıyoruz”.  

ING BANK-PRACTİCA-05.07.2010.doc
Download this file

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir