anneysen.com ödüle doymuyor!

Genç  Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından düzenlenen “Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması”nın Türkiye 2.’si, annelere yönelik sosyal medya sitesi anneysen.com’un Kurucusu Aylin Çakır oldu!

JCI tarafından düzenlenen “Yaratıcı Genç  Girişimci Yarışması” ödül töreni 6 Temmuz’da İstanbul’da gerçekleşti. Ocak ayında yayın hayatına başlayan ve şimdiden 17.000 üyeye ulaşan sosyal medya sitesi anneysen.com’un kurucusu Aylin Çakır, Türkiye 2.’si seçildi ve Japonya Osaka’da Türkiye’yi temsil edecek üç finalistten biri olarak yarışmaya hak kazandı.  

Aylin Çakır aldıkları ödülle ilgili şunları söyledi: ”anneysen.com yayın hayatına başlayalı 6 ay oldu ve bu aldığımız üçüncü ödül. Daha önce de E-tohum tarafından 2010 yılının yatırım yapılabilecek 15 projesinden biri olmuş ve dünya genelinde en başarılı teknoloji, medya ve iletişim girişimlerini belirlemeyi hedefleyen Innovate100 tarafından yapılan uluslararası yarışmada ise dünyada ilk yüze girmiş, Türkiye’de de birinci seçilmiştik. Bu ödüller anneysen.com’a inanan, annelik tecrübelerini paylaşan, birbirine destek olan 17.000 anne üyemizin. Bugün anneysen.com’da günde ortalama 100 soru sorulup cevaplanıyor. Şimdiye kadar annelere yapılan tek yönlü bilgi akışının yerini anneysen.com’da iki yönlü iletişim aldı. Çünkü annelik tecrübesi çok değerli ve annenin derdini, ihtiyacını yine diğer anneler anlıyor.”  
anneysen.com, bugünün çok kritik bir ihtiyacına yeni nesil teknolojiyle verilmiş iyi bir cevap. anneysen.com annelere 3 konuda destek oluyor:

  1. Annelikle ilgili sorular, uzmanlar ve anneler tarafından cevaplanıyor.
  2. Anneler benzer duygusal, tecrübeler yaşayan diğer annelerle paylaşımlarda bulunuyor.
  3. Anneler kendileriyle benzer hayat hikayeleri yaşayan dev bir kitleyle arkadaşlık kurma ve anne kimliği ile kendini ifade etme olanağı buluyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir