TURK TELEKOM ARENA BILGI NOTU

TÜRK TELEKOM ARENA BİLGİ NOTU 

 • Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, spor alanında gerek sponsorluk faaliyetleri ve bu çerçevede verdiği destekler gerekse Türkiye’de sporun altyapısına yatırım yaparak gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla önemli adımlar atmıştır.
 • Türk Telekom, Türkiye spor tarihinde bir ilke imza atarak stadın isim hakkı sponsorluğunu üstlenmiştir ve bu  çerçevede Galatasaray’ın yeni stadyumu sezonun ikinci devresinde ilk maçın oynanacağı 2011 Ocak ayından itibaren, 10 futbol sezonu boyunca  “Türk Telekom Arena” olarak anılacaktır.
 • Stadın halen iç mimarisiyle ilgili çalışmalar sürdürülüyor. 2010- 2011 sezonunun 2. yarısından itibaren  Galatasaray maçlarını Türk Telekom Arena’da oynamaya başlayacak.
 • 52 bin 647 seyirci kapasitesi, 190 metre enine ekseni, 228 metre boyuna ekseni ile dünyanın sayılı stadyumları arasında yer alan Türk  Telekom Arena, aynı zamanda Türkiye’nin en teknolojik ve özgün spor komplekslerinden birisi olma özelliğini taşıyor.
 • Türk Telekom Arena’nın 4 bin 500 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor. Metro bağlantısının tamamlanması ile birlikte stadyuma ulaşım çok kolay olacak.
 • Türk Telekom Arena’da ayrıca özel VIP Girişleri, yeme içme hizmetlerinin dahil olduğu VIP salonları, Loca/VIP Koltuklara özel olarak ayrılmış stad içi otopark alanları, özel giriş yolları, stad girişi öncesi araç bırakma alanları gibi birçok özel hizmet almak mümkün. Türk Telekom Arena’da, 3. ve 4. katlarda satışa sunulan 6, 8, 10, 12, 15 ve 18 kişilik olmak üzere toplam 157 adet loca bulunuyor.  Statta, 4 bin 845 adet VIP koltuk bulunuyor.
 • Türk Telekom Arena stadyumu mimari kalitesi, kullanılan üstün teknik, formu, karakteri ve estetik özellikleri ile dünya mimarisinde ulaşılan  üst seviyeyi temsil ediyor. Dünyadaki çoğu örneğinin tersine düz arazi yerine Seyrantepe’nin engebeli arazisi üzerinde, tepede konumlanması, stadyumun estetik görünümünü daha da güçlendiriyor.  Engebeli arazinin yol açtığı güçlüklerin en ileri teknik uygulamalarla aşıldığı mimari yapı, bu özelliği ile de dünyanın  özel projeleri arasında yer alıyor.
 • Türk Telekom Arenanın loca ve koltuklarının konumları, eşsiz bir görüş açısı ile her maç deneyiminin bir görsel şölene dönüşmesini sağlıyor.
 • Projenin mimarisi, dünyaca ünlü mimarımız Mete Arat tarafından gerçekleştirildi. Almanya’nın Stuttgart kentinde yaşayan dünyaca ünlü, birçok ödül sahibi mimarımız Mete Arat’ın önemli projeleri arasında  Almanya Milli Kütüphanesi, Leipzig, Oldenburg, Stuttgart Porsche Arena kapalı spor salonları ve son olarak geçen yıl restore edilip Dünya Kupası maçlarının oynandığı Stuttgart Gottlieb – Daimler stadı da yer alıyor.
 • Türk Telekom Arena tasarımından işletmesine, ulaşımdan ve teknolojik altyapısına kadar daha önce Türkiye’de görülmemiş olan bir anlayışla inşa ediliyor. Stad, sadece Galatasaray maçlarına değil birçok etkinlik ve organizasyona da ev sahipliği yapacak.

Türk Telekom Arena Basın Gezisi Erem Demircan Konuşma Metni 

 • Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak teknoloji ve inovasyonu temsil ediyor, gerçekleştirdiğimiz teknoloji yatırımları ve ihracatı ile ülkemize değer katıyoruz.
 • Bu noktada Türk sporu adına da yenilikçi bir bakış izliyor, Türk Telekom Grubu olarak spora önemli destekler sağlıyoruz.
 • Türkiye'ye Değer kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında sporun pek çok farklı alanında altyapı yatırımları gerçekleştirirken, Türk Telekom Spor Okulları ile genç sporcuların yetişmesine katkıda bulunuyoruz.
 • Diğer yandan Türkiye'nin önde gelen kulüplerine sponsorluklarımızla destek veriyoruz. Türk Telekom olarak 5 yıl süre ile Galatasaray ve Trabzonspor’un ana sponsoru, Fenerbahçe’nin co-sponsoruyuz. Ayrıca Beşiktaş ile iki senedir devam eden geniş tabanlı bir işbirliğimiz bulunuyor.  
 • Türk Telekom’un sponsorluklarına ek olarak mobil iletişim şirketimiz Avea Fenerbahçe'nin uzun yıllardır ana sponsorluğunu yürütüyor. Avea , aynı zamanda,Galatasaray ve Trabzonspor’a uzun yıllar ana sponsorluk desteği, Beşiktaş’a co-sponsorluk desteği veriyor.  
 • Internet servis sağlayıcı şirketimiz  TTNET ise, bildiğiniz gibi A Milli Futbol Takımları ana sponsorlarından biri olarak 3 yıldan beri ülke sporuna ve milli takımlarımıza destek veriyor.
 • Türk Telekom Arena projesi de Türk Telekom'un  bu yenilikçi bakışı ile hayata geçti.
 • Türk spor camiasında büyük heyecan yaratan Galatasaray Kulübü’nün yeni stadyumu Türk Telekom Arena, izleyici kapasitesi, teknolojik altyapısı, sahip olduğu uluslararası standartlar ile sadece Galatasaray camiasının değil, Türk spor dünyasının heyecanla beklediği bir stadyum.  Artık tamamlanmak üzere olan Türk Telekom Arena'da  son hazırlıklar yapılıyor.
 • Türk Telekom Arena projesi ile Türkiye’nin spor altyapısına katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Teknolojik altyapısıyla dünyanın sayılı stadyumlarından biri olan Türk Telekom Arena ile Türk Telekom’un yenilikçi ve dinamik yüzünü bir kez daha ortaya koyma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz.    
 • Ancak şunu da belirtmeliyim ki spor alanında altyapıya verdiğimiz destek Türk Telekom Arena ile sınırlı değil. Türkiye’de futbolun ve bu alanda sahip olunan olanakların bir bütün olarak dünya standartlarına kavuşturulması, futbol kalitesinin daha da yükseltilmesi de spor alanındaki hedeflerimizden biri. Bu anlamda Türk Telekom olarak Türkiye'nin önde gelen kulüplerinin yanında yer alıyoruz.  
 • Bu kapsamda, Fenerbahçe Sükrü Saraçoğlu stadının tribün sponsorluğu (Türk Telekom Tribünü) ile Fenerbahçe Spor Kulübü Türk Telekom Ankara Gölbaşı Tesisleri'nin  sponsorluğunu üstleniyoruz. Aynı zamanda Trabzonspor Türk Telekom Tirübünü ve Trabzonspor Türk Telekom Haluk Ulusoy Tesisleri ile yine benzer sponsorluk çalışmalarımız bulunuyor. Beşiktaş'a da  İnönü stadındaki reklam çalışmalarımızla da destek veriyoruz.
 • Dileğimiz tüm gayretlerimizin, desteğimizin ülkemiz kulüplerinin dünya çapında elde edecekleri şampiyonluklarla taçlandırılmasıdır. Bunun için Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri kuruluşu olarak desteğimizi sürdürecek, bu alanda yüklendiğimiz sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir