Dünyada sadece tek bir adet üretilen IWC Ingenieur Automatic Mission Earth Edition “Adventure Ecology”nin platin versiyonu internette açık arttırmada !

Dünyada sadece tek bir adet üretilen
IWC Ingenieur Automatic Mission Earth Edition “Adventure Ecology”nin platin versiyonu internette açık arttırmada

Schauffhausen, Temmuz 2010 – Adventure Ecology’nin 4 aylık Plastiki serüveninin resmi sponsoru IWC Schauffhausen, bu proje için özel olarak tek adet ürettiği saati internette açık arttırmayla satıyor.

Plastiki’nin Temmuz 2010 sonunda Sydney’e beklenen varışı ile birlikte dünyanın her yanındaki saat bağımlıları www.plastiki.com’da  bu çok özel saat için sanal tekliflerini vermeye başladılar. Ingenieur Automatic Mission Earth Edition “Adventure Ecology” saatinin platin versiyonu, sınırlı sayıda yapılan üretimlerin amiral gemisi. Serüvenin lideri, Adventure Ecology’nin kurucusu David de Rothschild ve Plastiki ekibi, saatin paslanmaz çelik versiyonunu San Francisco’dan Sydney’e uzanan yolculuk süresince taktılar. IWC açık arttırmadan gelecek gelirin tamamını, Adventure Ecology Vakfı’nın “Geleceği Şekillendirmek” projesine aktaracak. Tüm gelir, Plastiki’nin süregelen mirasını yaşatacak olan “The Plastiki Pod” projesine katkıda bulunmak üzere kullanılacak.

Ingenieur Automatic Mission Earth Edition “Adventure Ecology”, mükemmel bir serüven saati olarak David de Rothschild ve ekibinin bu çok özel yolculuklarına eşlik etmek için yaratıldı.

Tamamı toplanmış plastik şişelerden oluşan, 18 metre uzunluğunda bir katamaran olan Plastiki, 10,000 deniz mili hızla Pasifik Okyanusu’nu geçerek San Francisco’dan Sydney’e vardı.

Ingenieur Automatic Mission Earth Edition “Adventure Ecology”yi yaratmak ideal bir fırsattı ve dünya çapında inanılmaz beğenildi. 12 bara kadar su geçirmeme özelliğine sahip, kurma kolunu koruma amacıyla eklenmiş omuzları ve 80110 kalibre mekanizmasıyla IWC’de imal edilen bu saat, kuvvetli bir kasaya sahip. Mekanizma aynı zamanda, yumuşak demirden üretilmiş iç kasası ve sofistike şok emme sistemi ile manyetik alana karşı korumalı.  Plastiki serüveninin resmi sponsoru olan IWC, özel olarak tasarladığı mavi kadranı, turuncu göstergesi ve arka yüzünde serüvenin logosu ile saati canlı mavi renkteki kauçuk kayışlarla tamamlıyor.

Satıyorum. Satıyorum. Sattttt…..

Bu çok özel saatin yalnızca tek bir adet üretilen platin versiyonu, Plastiki’nin websitesinde (www.plastiki.com), Plastiki’nin Sydney’e varışından bir-iki gün önce, 23 Temmuz 2010 tarihinden itibaren açık arttırma için sergilenmeye başlandı.

Ingenieur Automatic Mission Earth Edition “Adventure Ecology”, 30.000 euro degerinde. Teklifler, 100 ile 400’er euro arasında artırılabiliyor ve tokmak 7 Ağustos 2010’da 16:00 ile 18:00 arasında son kez vurulacak.

Bu açık arttırma, IWC Schaffhausen’in  “Adventure Ecology” ve David de Rothschild’in, Plastiki serüveni aracılığıyla, bugün okyanuslarımızın karşı karşıya kaldığı plastik kirliliğinin ürkütücü boyuttaki sonuçlarına dikkat çekme ve insanların “çöp”ü değerli bir kaynak olarak görmelerini sağlama misyonuna bir övgü niteliği taşıyor.

Plastiki, solar panelleri, rüzgar pervaneleri ve bisiklet-enerjili jeneratörleri ile David de Rothschild’ın, “sınırları yeniden düşündüğümüz ve tanımladığımız, gidilen yolların dışına çıkmayı göze aldığımiz müddetçe herşeyin mümkün olabileceği” bir gelecek vizyonunun muhteşem bir göstergesi.

Bu projenin cesaretinden ciddi şekilde etkilenen IWC Schaffhausen’in CEO’su George Kern, “David de Rothschild ilham veren fikirleriyle takdirimizi ve desteğimizi fazlasıyla hakediyor. Bu muhteşem serüveninde onun arkasında olmak ve insanoğlunun çevrede bıraktığı izlerin sonuçları konusunda farkındalığı arttırmaya yönelik katkılarda bulunmak bizi son derece mutlu ediyor.” Karbon-duyarlı bir firma olan IWC Schaffhausen, aktif iklim koruma ve ekolojik sorumlulukları şirket felsefesi olarak benimsedi. Bu nedenle de, firma açık arttırmadan elde edilecek gelirin tamamını, Adventure Ecology Vakfi’nın “Geleceği Şekillendirmek” projesine aktarıyor. Bu gelirler de Plastiki’nin mirasını yaşatacak, “The Plastiki Pod” gibi projelere aktarılacak.

Plastiki’nin, Pasifik’te seyrederken uğradığı limanlardan biri olan Christmas Adası’nda (the Kritimati atoll) ekip adada yaşayanların atık yönetimi konusunda ne kadar sıkıntı çektiklerini gözlemledi. Örnek olarak, sokak satıcıları çocuklara hergün yüzlerce çubuklu dondurma satıyorlar. Etrafa atılan ısı-kesici plastik ambalajlar rüzgarla uçuyor ve hem adayı hem de okyanusları kirletiyor. Bu durum, ada için ciddi ekolojik bir sorun haline geliyor. “The Plastiki Pod”, adada yaşayanlara kullanabilecekleri pek çok malzeme temin edecek; yeniden kullanılabilir kalıplar (böylelikle plastik ambalajlara ihtiyaç duyulmayacak), eğitim materyalleri, kitaplar, bilgisayarlar, atık toplama ekipmanları, bahçe malzemeleri ve ihtiyaç duyulan pek çok alet. Ingenieur Automatic Mission Earth Edition “Adventure Ecology”nin açık arttırmasından elde edilecek gelirler ile IWC, Plastiki’nin, süregelen “atığı yenme” misyonuna katkıda bulunuyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir