TURKCELL – Mobil Kredi Kartı

Turkcell_logo_blue

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell ile bireysel bankacılık ve kredi kartları alanında Türkiye’nin öncü bankası Yapı Kredi, yenilikçi bir kredi kartı programı oluşturmak üzere iş birliğine gitmek için görüşmelere başlama kararı aldı.

İki şirket, Turkcell’in uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü “tüm finansal hizmetlerin cep telefonu üzerinden verilebilmesini sağlayan bir mobil platform oluşturma” vizyonunun önemli adımlarından biri olan “ortak markalı bir mobil kredi kartı” çıkarmak üzere masaya oturuyor.

Turkcell’in kurduğu, tüm sektör ve müşterilere açık mobil finansal hizmetler platformunun, bankacılık sistemi ve finans sektörü için etkin bir kanal oluşturması hedefleniyor. Finansal servislerle mobil iletişimi bir araya getiren yeni platformun,  hem bugün bankacılık sisteminden faydalanamayanların, hem de mevcut banka müşterilerinin hayatlarını  kolaylaştırması bekleniyor.

Bu doğrultuda, Yapı Kredi’nin kartlı ödeme sistemlerindeki 22 yıllık tecrübesi ve gelişmiş alt yapısıyla hayata geçirilecek Türkiye’nin ilk ortak markalı mobil kart programı,  Turkcell’in kurduğu mobil finansal platformun ilk adımı olacak. Ortak markalı kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart ve buna bağlı mobil finansal hizmetleri içeren mobil kart programı, bankacılık işlemlerini her yerden, daha hızlı gerçekleştirmek isteyenlere de mobilitenin avantajlarını yaşatırken kart kullanımında da yenilikçi olanaklar sunacak.

Söz konusu ortak markalı mobil kredi kartıyla ilgili detayların önümüzdeki günlerde tamamlanması ve Turkcell ile Yapı Kredi arasında bir iş birliği anlaşması imzalanması bekleniyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir