Deloitte’un “BT – İş Dünyası Denge Araştırması”na Katılın!

 Zengin araştırma portföyüyle profesyonellere yol gösteren Deloitte’un, her yıl geleneksel olarak yayınladığı ve online ortamda gerçekleşen “BT – İş Dünyası Dengesi” araştırması yöneticilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Anketi bu yıl Eylül ayı sonuna kadar açık kalacak araştırma, otuzdan fazla ülkeden üst düzey yöneticiler ve BT profesyonellerine yöneltilen kapsamlı sorulara verilen yanıtların analiz edilmesiyle ayrıntılı bir tablo ortaya koyacak.  

Deloitte bünyesinde farklı disiplinlerden uzmanların destek verdiği ve kritik soruların aydınlığa kavuşmasını hedefleyen “BT – İş Dünyası Dengesi 2010-2011” araştırması, veri merkezlerinin şeffaflığı, BT yönetimi, BT kaynak kullanımı, BT güvenliği ve kurumsal bilgilerin gizliliği gibi konulara derinlemesine bir bakış sunacak. Kurumsal bilgi teknolojileri ve iş yönetimi ekseninde çarpıcı açılımlar sunan araştırmaya profesyoneller,www.itbusinessbalance.com

 adresindeki anketi doldurarak katkıda bulunabiliyor.

Teknolojiden verim almak için stratejik ve yönetim politikaları  oluşturulmalı

 

Deloitte Türkiye Kurumsal Risk Hizmetleri Ortağı Cüneyt Kırlar, araştırma hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: 

“Günümüzün gelişmiş teknolojileri, kurumsal riskleri azaltmak için profesyonellere her aşamada zengin bir araç seti sunuyor. Uygun ve stratejik yönetim politikalarının oluşturulamadığı noktada ise teknoloji problemin önemli bir parçası olabiliyor. Tüm dünyada profesyonellerden alınan yanıtların uzmanlar gözetiminde değerlendirilmesiyle ortaya çıkmasını hedeflediğimiz “Deloitte BT – İş Dünyası Dengesi 2010-2011” raporumuz kurumsal risk açısından ortaya çıkabilecek olası sorunların altını çizerken, BT yönetimi ile üst yönetim arasındaki ince çizgiyi tarif eden faydalı ipuçlarını da sergilemiş olacak. Küresel rekabete odaklanan şirketler açısından yaşamsal iş kararlarının hızlı bir şekilde hayata geçişini kolaylaştıran BT yönetimlerinin şeffaflık ve yönetim sorunlarına kapsayıcı bir yaklaşım getiren bu araştırmanın, yöneticilerimize yeni bir ufuk açacağı kanısındayım”.

Araştırmaya son katılım tarihi Eylül 2010 sonu

 

Geçen yıl 28 ülkeden 2 bine yakın yöneticinin düşünce ve görüşlerini yansıtan araştırma, bu yıl katılımcı itibarıyla kapsama alanını daha da genişletti. Bu yıl Amerika, Avrupa ve Asya – Pasifik ülkelerinden profesyonel katılımcının yoğun ilgi gösterdiği online araştırma, Türkiye’den de yoğun bir ilgi görüyor.  

“Deloitte BT – İş Dünyası Dengesi 2010-2011” araştırması, “BT yönetiminin iş stratejilerini hayata geçirebilmek için Yönetim Kurulu veya İcra Kurulu ile ortak bir vizyonu var mı?” ya da “Kurum içinde yeni BT sistemleri geliştirirken bilgi çalışanlarının tasarım ve geliştirmede etkisi nedir?” gibi günümüzde birçok yöneticinin odaklanmak zorunda olduğu sayısız soruya yanıt arıyor.  

Deloitte’un ayrıntılı analiz ve zengin bulgular ışığında hazırladığı  “BT – İş Dünyası Dengesi 2010-2011” araştırmasıyla ilgili ankete katılımlar Eylül ayı sonu itibarıyla sona erecek. Büyük bir katılımla gerçekleşen araştırmanın bulguları, Ocak 2011 itibarıyla kamuoyu ile paylaşılacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir