Doğru alan adı seçmek isteyen firmalara 4 ipucu!

“Türkiye’de artık internet daha.net” sloganıyla internet pazarına giren daha.net, doğru alan adı seçmek isteyen firmalara yol gösteriyor. daha.net’in önerileri sayesinde kısa ve kolay hatırlanan alan adlarıyla firmalar, marka bilinirliklerini artırarak, rakiplerinin arasında sıyrılma fırsatı buluyor.

Uçtan uca sunduğu internet çözümleri ve birbirinden avantajlı kampanyalarıyla Türk internet pazarında yeni bir sayfa açan ve gerçekleştirdiği satın almalarla hızlı bir büyüme sağlayan daha.net(www.daha.net) internetle ilgili her konuda olduğu gibi doğru alan adı seçme konusunda da firmalara yardımcı oluyor.

daha.net’in alan adı seçme aşamasında olan firmalar için belirlediği 4 ipucu şöyle:

  1. Açık ve yaratıcı

Alan adı seçilirken dikkat edilmesi gereken iki şeyin site isminin yaratıcılığı ve kolay anlaşılırlığı olduğunu vurgulayan daha.net, arama sonuçlarında sitenin başarısını yükselten özelliğin alan adının açıklığı olduğunu ekliyor. Marka bilinirliğini üst seviyeye çıkarmanın yaratıcı bir alan adından geçtiğini belirten daha.net, rakipleri arasından sıyrılmak isteyen firmalara açık ve yaratıcı bir alan adı bulmalarını tavsiye ediyor.

  1. Kendinizden bir kelime ekleyin

Yaratıcı alan isimleri oluşturmak için ön ve son ekler kullanmayı öneren daha.net, konuyla ilgisiz görünen ancak bir şekilde bağlanabilecek kelimeleri bir araya getirmenin de iyi bir yöntem olduğunu belirtiyor. daha.net’in yaratıcı alan adı bulma konusundaki  bir diğer önerisi de alan adı uzantılarını kelimenin bir parçası gibi kullanmak.

  1. Varyasyonlarını  kontrol etmekten çekinmeyin

Firmaların alan adı seçerken ilk karşılaştıkları problemin daha önceden başkaları tarafından alınmamış, müsait bir alan adı bulmak olduğunu fark eden daha.net, firmalara almak istedikleri alan adı uygun değilse, onun varyasyonlarına bakmaktan çekinmemelerini öneriyor. Böylece firmalar bir boşluğu değerlendirip, iyi bir alan adı sahibi olabilirler.

  1. Kelime Listesi Yaratın

daha.net alan adı bulma sürecindeki firmalara yaptıkları işle ilgili popüler anahtar kelimelerin bir listesini yapmayı öneriyor. Popüler bir kelimenin alan adı olarak seçilmesi, sitenin ziyaretçi sayısını etkileyen önemli bir etken.

daha.net Genel Müdürü  Timur Çataklı, konu hakkındaki görüşlerini şöyle dile getiriyor: “Firmalarının internette temsil edilmesini isteyen ve firmaları için web sitesi kurmaya niyetlenenlerin karşılaştıkları ilk zorluk doğru alan adı bulma konusunda oluyor. Alan adı, marka bilinirliğinden ziyaretçi sayısına siteyle ilgili birçok şeyi doğrudan etkiliyor. daha.net olarak, doğru alan adı alarak rakipleri arasından sıyrılmak isteyen firmalara yol göstermeyi görevimiz biliyoruz. Uçtan uca sunduğumuz internet çözümlerinin yanı sıra önemli ipuçlarını da paylaşarak firmaların hedef kitlelerine ulaşmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir