Yakın Gelecekte Hayatımızda Ne Değişecek?

Vatandaşların söz hakkı artıyor

Başta belediyeler olmak üzere çeşitli kamu kurumlarının kullanabileceği, iPad ve iPhone gibi mobil cihazlar üzerinden kullanılacak uygulamalar ile vatandaşlar, yaşadıkları şehrin yönetimine katılabilecek, kamu hizmetlerini kontrol edebilecekler. Örneğin iPhone’da yer alacak bir uygulamayı çalıştırarak, vatandaş gördüğü bir çukurun, toplanmayan bir çöpün, resmini çekip belediyenin sistemine bunu bir sorun ve talep olarak anında iletebilecek.

iPad ile seyahat fırsatları artıyor
Seyahat acenteleri, havayolu şirketleri, bankalar, mobil uygulamaları kullanarak tüketicilere, farklı hizmet ve fırsatlar sunabilecekler. Örneğin, tüketiciler, iPad üzerinde oluşturulacak kampanya sistemleriyle, sadece bir harita görseli üzerinden mil puanlarına göre hangi ülkeye, hangi uçuşlarla gidebileceklerini takip edebilecekler. Mobil telefonu ile bir mağazadaki elbisenin stok bilgilerini takip edebilecekler, istedikleri ürünün nerede olduğunu öğrenebilecekler.
Trafik kazaları daha hızlı raporlanabilecek
Mobil telefonlar üzerinde çalışacak bir uygulama ile trafik kazası sonrasında, araba sahipleri hazır ara yüzlerle çok hızlı bir şekilde kazanın oluş şeklini, kaza detaylarını, kasko taleplerini sigorta şirketinin sistemine aktarabilecekler. Daha hızlı hasar ödemesi alabilecekler.
iPad ile Facebook üzerinden CRM
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal paylaşım sitelerinde, şirketlerin ürün ve hizmetleriyle ilgili paylaşımlarının takip edilebilmesi, sosyal medyadaki en büyük sorunu oluşturuyor.
Şirketlerin klasik ilişki yönetiminden, sosyal ağ temelli ilişki yönetimine geçebilmeleri için geliştirilen SAP’nin yeni CRM çözümü de, mobil uygulamalarla şirket ve tüketicilere önemli kolaylıklar getirecek. SAP CRM çözümü; sosyal medya siteleri üzerinden interneti daha etkileşimli kullanabilmeyi, kullanıcıları firmanın promosyonunu yapan temsilcilere dönüştürebilmeyi ve müşterilerle anlamlı ilişkiler kurabilmeyi sağlayacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir