Tesla’nın düşündürdükleri

Önce bir Tesla’yı tanımlamak lazım.. Bahsettiğimiz ünlü çılgın fizikçi tesla değil. Bahsettiğimiz bir spor araba… Tesla Roadster… Sıfırdan yüz kilometreye 3.9 saniyede çıkan, bunu yaparken ortaligi birbirine katmayan, çalıştığını sadeec teypten gelen bip sesi ile anlayabildiğiniz harika bir araba.Tesla hem harika bir roadster ki ben onlara bayilirim, hem de çok çevreci bir araba. Elektrikle calisiyor. Her şarj edildiğinde 300 km gidebiliyor. Yerin dibinde dağın telesinde sorunsuz çalışıyor. Tam onüç günde Essen’den Türkiye’ye geldi. Gençler sanıyorum biraz yavaş kullanmışlar. Essen, diğer avrupa kültür başkenti. Bu yıl üç kültür başkentinin diğeri. Essen 2010 Genel Müdürü Fritz Pleitgen tarafından bir mesaj iletiliyor İstanbul’a.

“Elektrikli araba gelecekte ne kadar önemliyse; İstanbul’da, Türkiye’de gelecektir. Biz İstanbul’un ve Türkiye’nin bu misyonu başarı ile yürüteceğine inanıyoruz. Temiz bir gelecek kapsamında Avrupa’nın iki kültür başkentini bir kez daha biraya getiren bu projede emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyoruz” diyor…

Bizim ajans yetkilileri ise bir süre araba ile oynuyorlar.. Öyle mesajla filan çok ilgileri yok. Halbuki iletişimi gerçekleştiren hanımefendiler mesaj iletilsin diye kılı kırk yarıyorlar. Koşturuyorlar resmen.

Çok da güzel bir mesaj. Essen 2010 genel müdürüne “beauty is in the eye of the beholder” yanş Türkçe’si ile “sizin o güzel gözleriniz öyle görmüş.” demek istiyorum.

Gelelim önemli mesajlara… Bu organizasyonun sponsorü RWE Holding…Bu şirket Avrupa’nın en büyük beş elektrik ve gaz şirketinden biri. Elektriğin araçlarımıza girmesi ile büyük ihtimalle daha çok duyacağımız şirketlerden biri. İşleri petrolü elektriğe dönüştürmek olduğu için de doğaları gereği çevreci bir şirket.

Ben organşzasyon sırasında Alman basınından bir arkadaşla konuştum. Aracı uzun süre kullanma şansını bulmuş. Umarım ben de en yakında zamanda uzun uzun kullanablirim. Söylediği en önemli nokta Tesla’nın hayli iyi bir performans verdiği. Ancak tabii her şekliyle bir spor araba bu nedenle spor araba kullanma alışkanlığı olmayanların çok zorlanacakları bir araba.

Hem RWE hem de Tesla’nın Türkiye’ye gelmesini büyük mutlulukla bekliyorum. Ayrıca sayın Pleitgen’e de güzel mesajı için teşekkür ediyorum. Ama bence beyefendinin üzel gözleri öyle görmek istemiş…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir