Aziz Kocaoğlu: “Twitter’a üye değilim”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, adına açılan Twitter hesabı ve burada yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ifadelerle bir ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

 

Aziz Kocaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada sosyal paylaşım sitesi Twitter’a kendisinin henüz üye olmadığını belirtti.

Adı kullanılarak açılmış bir hesapta yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ifadelerin kendisine ait olmadığını aktaran Kocaoğlu, bunu ”çirkin bir manipülasyon” diye niteledi.

Kocaoğlu, açıklamasında, ”Sayın Başbakan’a söyleyeceğimiz sözlerin hangi çerçeve içinde kalması gerektiğini çok iyi bilen bir devlet terbiyesine sahibim. Hiç söylemediğim sözlerin benim ağzımdan Twitter’da yayınlanması, çirkin bir manipülasyondan başka bir şey değildir” ifadesine yer verdi.

Konuyla ilgili incelemelerin sürdüğünü belirten Kocaoğlu, sonuçlandığında hukuki işlemleri başlatacağını bildirdi.

-TWITTER’DA YER ALAN İFADELER-

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun fotoğrafının da yer aldığı azizkocaoglu35 adlı hesapta ”AKP’ye İzmir’de il başkanı dayanmıyor. Son il başkanı Ömür Kabak Bey de istifa etti. Başbakan önce bu işe bir çare bulsun, sonra görüşelim”, ”Sayın Başbakan İzmir Büyükşehir Belediyesine akıl vermek yerine kendi partisinin İzmir il teşkilatına bir il başkanı atasın”, ”Sayın Başbakan İzmir’in ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin işlerine karışmasın. İzmir’in kendisine her seçimde verdiği cevap yetmedi mi?’ ifadeleri yer alıyor.

Hesapta, İzmir Büyükşehir Belediyesinin projeleri ve etkinliklerine ilişkin bilgilendirme de yapılıyor.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir