Başak Temel Resim Sergisi-“Benim Hipnozum”

Basak_temel-davetiye

Başak Temel, ilk kişisel sergisi " Ellysion – Yeraltı Cenneti " ni, 15 Kasım – 30 Kasım 2008 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi, gerçeği ile eş zamanlı olarak, insanlara web ortamında ikinci bir yaşamı 3 boyutlu olarak sunan Secondlife'ta sanatseverlerle buluşan Türkiye'deki ilk sergi olmuştur.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu olan Başak Temel'in resimle olan ilişkisi ilkokul çağlarındayken başlamış, sanat eğitimcisi annesinden aldığı temel resim eğitimi ile çalışmalarını geliştirerek devam etmiştir. Üretkenlik ve yaratıcılığın insan hayatında gelişim ve mutluluğun vazgeçilmez kaynağı olduğu inancı ile devam etmekte olduğu resim çalışmalarını bugün de meslek hayatıyla beraber sürdürmektedir.

Hayattaki duruşunu, yaşam felsefesini, deneyimlerini, duyarlılıklarını, yaşama sevincini, mutluluğunu, öfkesini, hayallerini ve izlenimlerini tümüyle tuval üzerine renk-biçim-doku gibi görsel öğeler olarak aktaran Başak Temel, eserlerinde karışık teknikle çalışmakta, akrilik boya, sprey boya, toz yaldız ile renklendirdiği işlerinde kolajlarda ayna, rölyefler için ise silikon ve sicim kullanarak, bilinen malzeme ve tekniklerin olanaklarını son derece geniş ve yaratıcı bir biçimde kullanarak özgün estetik tınılar oluşturmaktadır. Çalışmalarında soyut ve sembolik biçimleri yaşamın ritmini yansıtacak biçimde düzenlenmekte, çeşitli ton ve nüanslarda kullanılan renkler, akrilik boyanın mat dokusu ile yaldız ve aynaların parlaklığı arasındaki zıtlık ilişkisi ile birleşerek çok özel bir armoni ve görsel etkileme yaratmaktadır.

 

İletişim:

www.basaktemel.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir