Google Laptop’lar teknolojiyi iyi kullananların yeni gözdesi olacak!

Chrome_acer

Google'ın yeni laptopları 15 Haziran'da pazara çıkıyor. Bu bilgisayarlar yepyeni teknolojileri sebebi ile performans konusunda ciddi anlamda göz dolduracak. 

Sistemi tıkayan yazılımların kullanılmasına gerek olmayan bu yeni bilgisayarlar, özellikle yoğun bilgisayar kullanan power kullanıcıların gözdesi olacak.

Uzmalar google'ın bu yeni bilgisayarının cloud'un kullanıcıya inmesini sağlayacağını söylüyorlar. Bu noktadan bakıldığında yıllardır konuşulan cloud çaüının başlamasını bu bilgisayarlar sağlayacak. 

Samsung'un Series 5 ChromeBook ismini taşıyan Google'ın bu ilk bilgisayarının 12.1 inç'lik ekranı, HD video çekimi yapabilen webcam'i ve 8.5 saatlik batarya ömrü bulunuyor. WiFi teknolojisini destekleyen modeli 429 doalrdan, 3G teknolojili modeli ise 499 dolar üzerinden satışa sunulacak.

Acer Chromebook, 6.5 saatlik batarya ömrü vaaderken 3G teknolojisini sunan bu bilgisayar 349 dolarlık fiyat etiketiyle satışta olacak.

Intel'in çift çekirdekli işlemcisi Chromebook'lar için standart kabul edilirken, diğer yandan Google da Adobe ile istişare halinde kalarak Flash tecrübesini kazanmaya çalışıyor.

ChromeOS işletim sistemini kullanacak olan bu bilgisayarlar daha çok internet üzerinden çalışacak. Temel ofis uygulamaları (Word ve Excel gibi) Google da internet üzerinden ücretsiz olarak kullanıcılara sunacak.

http://www.google.com/chromebook/#

http://www.amazon.com/gp/product/B00507ALBG/ref=s9_al_bw_ir03?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-5&pf_rd_r=0RSZPC5E9VGM1CNGWWPM&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1298146042&pf_rd_i=2858603011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir