BTK’nın başkanı olsam!

Ben BTK başkanı olsam, şu an gündemdeki soru ve sorunlarla ilgilenmezdim. Siyasetin yozlaşması içinde gelişen ve partilerin birbirleri ile olan ağız dalaşını çözmelerini beklerdim.
Ancak bu ağız dalaşında internetin araç olarak kullanılmasına engel olurdum.
Ben BTK başkanı olsam, videların yayılmasına engel olmak yerine, o videoları internete ilk atanları (dikkat edin yayanları demiyorum) bulurdum.
Ben BTK başkanı olsam, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ve Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun vize konusundaki çalışmalarını dikkate alıp, gelecekte internette Türk Vatandaşlarına uygulanabilecek, bloklama sorunu konusunda onları uyarırdım.
Ben BTK başkanı olsam, pandora, veoh gibi binlerce siteye Türk vatandaşlarının ulaşmasını sağlardım. Bilgi ve teknoloji neredeyse bir Türk vatandaşının da oraya ulaşma hakkı olmasını sağlamaya çalışırdım.
Ben BTK başkanı olsam, facebook ve twitter’da birer sayfa açıp, özellikle şikayetlerin o sayfalar üzerinden görünmesini sağlar yapıyı şeffaflaştırırdım.
Ben BTK başkanı olsam, sansürün, özellikle VPN, tunnel gibi teknolojilerin yagın kullanımısına nasıl hizmet ettiğini anlatan bir rapor hazırlatır. Buradan oluşabilecek cari açığın miktarını hükümete bildirirdim.
Ben BTK başkanı olsam, wimax ile ilgili lisanslamanın en kısa zamanda çıkmasını sağlardım. 4G hazırlıklarını itiraz edecek operatörlere rağmen çıkarırdım.
Ben BTK başkanı olsam, çalışmayan internet kurulunun alamsız duruşuna itiraz eder. Gereğini yapar. Bu kurumun kapatılması için gerekli çalışmayı yapardım.
Ben BTK başkanı olsam, operatörleri ucuz hizmet vermeleri konusunda baskı altına alırdım. Vatandaşın vergisi le oluşan lisansların vatandaşa yeniden pahalı hizmet olarak dönmesine izin vermezdim.
Ben BTK başkanı olsam, dünyanın en büyük dotcom şirketilerinin Türkiye’ye gelmesi için gerekli güvenli ortamı sağlardım. Facebook’daki Türk popülasyonundan oluşan reklam gelirlerinin vergi ile Türkiye’ye dönmemesinden büyük rahatsızlık duyardım.
Ben BTK başkanı olsam, öyle bir yönetmelik çıkarmazdım. Çıkardıysam da arkasında durur sonuna kadar savunurdum. Tabii benim muhtemelen haklı bir gerekçem olurdu!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir