Sadece gerçek olanı takip et!” sloganı ile sosyal medyada bir ilk olan “Takiplen”de, sahteye yer yok.

“Takiplen” de gerçek koruma altında…

Sosyal medyadaki en büyük sorunlardan birinin önüne geçmek için hayata geçirilen “Takiplen.com” projesi sayesinde sahte kişi ve mesajlara yer olmayacak. NetKoza tarafından 13 Milyon TL ile bütçe ile hayata geçirilen Takiplen.com projesi ile Türkiye’de bir ilke imza atmaya atılıyor…

İnternet kullanımının artması ve teknolojinin gelişimi ile birlikte sosyal medya büyük önem kazandı. Zaman ve mekandan bağımsız,  gelensel medyaya göre daha samimi ortamda her kesimden insan, direkt olarak fikirlerini, gördüklerini ve yaşadıklarını okuyucular ile paylaşma imkanı bulabiliyor.
Sosyal paylaşım sitelerinin ülkemizde artan öneminin yanında, ciddi eksikleri de var hiç kuşkusuz. Bu eksiklikleri fark eden NetKoza, Türkiye’de bir ilk olacak ve büyük ses getirecek yeni bir proje geliştirdi. Projede sosyal medyadaki karışıklıkların önlenmesi ve sahte hesapların daha oluşmadan ortadan kaldırılması amaçlanıyor. “Sadece Gerçek Olanı Takip Et” sloganıyla çıkış yapan Takiplen, sosyal medyayı yakından takip ve sahte hesapları yüzünden sıkıntılar yaşayan pek çok kişi için de önemli bir alternatif olacak.

NetKoza, Takiplen.com projesi için,  Türkiye’nin önde gelen elektronik sertifika sağlayıcısı TurkTrust ve özgün eserlerin elektronik ortamda kanuni olarak korunmasını sağlayan Sahiplen.com ile işbirliği gerçekleştirdi.

Bilişim sektöründe 17.yıldır geliştirici ve yatırımcı olarak pek çok projeye destek veren NetKoza, Takiplen.com projesi ile çalışmalarını daha da ileriye taşımayı amaçlıyor.  “Sadece Gerçek Olanı Takip Et” sloganıyla çıkış yapan Takiplen.com ile Netkoza, yerel lokasyonlu güçlü altyapısı sayesinde bir ilke de imza atıyor.

Önemli bir eksikliği kapattıklarına inandıklarını belirten NetKoza CEO'su Şahin Ciner, projeleri hakkında şunları paylaştı: “ Takiplen,  etik ve genel kabul görmüş kurallar çerçevesinde kurulmuş Yeni Nesil bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu nedenle siteyi ve hizmetleri kullanma yaşı en az 13 ile sınırlandırılmıştır. Getirdiği diğer bir yenilik ise hesap açmada sadece gerçek kullanıcı adı kullanılmaktadır. Bir sahiplen.com teknolojisi ile çalışan gerçek dünyada kullanılan isim ve soyadı bilgisi ile sistem çalışmaktadır. Böylelikle sonradan oluşabilecek birçok sorun baştan radikal bir şekilde çözülmüş olmaktadır. Burada kullanılan mekanizmalar ile kullanıcıların yaşı ve kimliği ile adı soyadı eşleştirilerek ilk doğrulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Daha ileri kimlik doğrulaması için bu konuda son nokta olan E.İMZA TurkTrust destekli olarak ünlü, tanınmış, popüler kişilerin doğruluğunu üçüncü şahıslara da ilan edilebilecek (5070 sayılı yasaya dayanarak) şekilde sağlanmaktadır. Takiplen bu hizmeti herkese vermesinden öte belli kriterler dahilinde bu gruptaki kişilere bu hizmeti belli kriterler dahilinde ücretsiz olarak götürmektedir.”

Takiplen’de ayrıca, argo ya da ahlaka aykırı kelimelerin kullanımının da önüne geçiliyor. İsteğe bağlı olarak hem kısa hem de daha uzun mesajların, resim ve video destekli olarak tek bir yerden paylaşım imkanı sağlanıyor. Popüler mesajlaşma ve takip siteleri, Arkadaşlık ve grup siteleri, video yükleme ve izleme sitelerinin tüm özelliklerini Takiplen.com tek kullanıcı adı ile hizmete sunmaktadır.

Takiplen, Türkiye'nin markalarını bu projede koruma altına alınmış oluyor ve sadece bu markaların yasal sahiplerine bu imkanı veriyor. Diğer yandan da kullanıcının etik internet kullanması için alternatif sağlıyor.

Türkiye'nin en gerçekçi sosyal paylaşım sitesi  www.takiplen.com  artık yayında..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir