TTNET Yaratıcı Ekonomiyi Destekliyor

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in, “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ilk dersi gerçekleştirildi. Projenin 2011 etabında başvurular sonucunda seçilen 60 yaratıcı genç, Koç Üniversitesi ev sahipliğinde bir hafta sürecek eğitim programının ilk dersi için bir araya geldi. Eğitimin ilk gününde bir açılış konuşması yapan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz “Bu projeyle ülkemizin geleceğini aydınlatacak yetenekli gençlerimizi desteklemek, gelişimlerine katkıda bulunmak ve doğru yönlendirmek için bir adım attık. Yaratıcı ekonominin öne çıkan alanlarında vereceğimiz eğitimlerle gençlerimizi sektöre kazandırmayı arzu ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in, yaratıcı ekonomiye katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ilk eğitimleri başladı. Başvurular sonucu seçilen 60 yaratıcı genç bir hafta boyunca Koç Üniversitesi ev sahipliğinde eğitim alacak. Programın açılışına TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, TTNET Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan, TTNET’in reklam yüzü “Mümkünlü Başkanı” Şener Şen ve Koç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Karabatı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi olarak, bilgi toplumuna dönüşme sürecine katkı sağlamak üzere çalışıyoruz. Bu doğrultuda eğitime büyük önem veriyor ve yatırım yapıyoruz ’’ dedi. Yılmaz, proje ile gençlere bilişim dünyasındaki yeni istihdam alanlarını tanıtmayı, yetenekli, yaratıcı iş gücüne yatırım yapmayı ve sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağına yönelik eğitim programların gelişmesini de teşvik etmeyi hedeflediklerini belirtti.

TTNET Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan da proje detaylarıyla ilgili kısa bir konuşma yaptı. Alkan, projenin 2012 ayağında 7 bölgede yürütülecek yüz yüze eğitimlerle bin kişiye doğrudan ulaşılmasının hedeflendiklerini belirterek projeyi sürdürülebilir hale getirmek amacıyla 2013’te “Online Yetenek Geliştirme Platformu” oluşturmayı planladıklarını aktardı.

Projeyi destek vermek amacıyla TTNET’in “Mümkünlü” reklam filmlerinin başrol oyuncusu “Mümkünlü Başkanı” Şener Şen de ilk derse katıldı. Gençlere kendi deneyimlerini aktaran sanatçı “Ben uzun yıllardır yaratıcılık gerektiren bir sektörün içindeyim. Yaratıcılık ve yeteneğin birçok alanda ne kadar büyük fark yarattığını gördüm. Yaratıcı insan her zaman diğer insanlardan farklıdır ve yetenek eninde sonunda fark edilir “ şeklinde konuştu.

Gençler ilk derslerini yazar ve başarı uzmanı olan Mümin Sekman’dan aldılar.

18 yaşın üzerinde, yaratıcılık potansiyeli olan, bilişim teknolojileri ile ilgili gençleri hedefleyen projeye bugüne kadar 3.606 başvuru yapıldı. Projenin Ekim 2011 – Ocak 2012 etabı için seçilen 60 yetenekli gence “Dijital Pazarlama, Dijital İçerik Üretimi, Dijital İçerik Sunumu, Ticaretin Elektronikleşmesi” başlıkları altında eğitimler verilecek. Bir hafta sürecek eğitim programında derslerin yanı sıra sektör profesyonelleri ile buluşmalar ve atölye çalışmaları da yer alacak.

Projeye hakkında detaylı bilgiye www.yaraticiekonomiyedestek.com ulaşılabilir.