BlackBerry’nin patronlarının maaşı 1 dolar – Hürriyet EKONOMİ

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19478217.asp

Ben bu tip tribune oynanan oyunlari inandirici bulmuyorum bulamiyorum… Ne yani calisanlarda mi indirsin maaslarini. Eger kendini yetersiz buluyorsan istifa et show yapma!

Şirket bununla birlikte, Apple ve Google Android sistemini kullanan diğer telefonlara karşı güçlü bir rekabet sergilemesi beklenen yeni nesil telefonları BlackBerry 10’ların, 2012 takvimine yetiştirilemeyeceğini de açıkladı.

Diğer yandan maaşları bir dolara indirilecek olan RIM’in üst düzey yöneticileri Jim Balsillie ve Mike Lazaridis, şirketin mali sorunlarının üstesinden gelmek ve hisse senetlerinin değer kazanması için “taş üstünde taş bırakmayacaklarını” açıkladı.

RIM’in hisselerinin bu yıl yüzde 75 değer kaybettiği belirtildi.

Yeni nesil telefonların zamanında yetişmeyeceği haberi ise hisselerin dünkü işlemlerde yüzde 7 değer kaybetmesine neden oldu.

GELİRİ DİBE VURDU

Diğer yandan şirketin net gelirleri üçüncü çeyrekte yüzde 71 düştü. RIM, net gelirlerdeki bu azalmanın PlayBook tablet bilgisayarlarını indirimli satmasından kaynaklandığını belirtti.

RIM, 26 Kasım’da sona eren mali çeyrekte 265 milyon dolar gelir sağladı, hisseleri 51 sentten işlem gördü. Geçen yıl aynı dönemde ise 911 milyon dolar gelir elde eden şirletin hisseleri 1.74 sent üzerinden işlem görmüştü.

Kanada merkezli RIM’in gelirleri ise yüzde 6’lık bir düşüş yaşayarak 5.2 milyar dolara geriledi. Şirket, üçüncü çeyrekte 14.1 milyon BlackBerry telefon ve 150 bin tablet bilgisayar nakliyatı yapıldığını açıkladı.