Bamboo dan notebook

Genellikle tasarımı ve donanımlarına bakarak aldığımız teknolojik ürünlerde doğadan esinlenen ürünler de yer alıyor. Geçtiğimiz yıl GreenPeace’den “Çevreye en duyarlı teknoloji firması” ödülünü alan ASUS, bambu ağacından ürettiği U53SD notebook ile de PAS 2060:2010 Nötr Karbon Standardını alan ilk üretici oldu.

2009 yılında “karbon ayak izi” sertifikası alan ilk notebooku üreten ASUS, Avrupa Komisyonu’nun Bütünleşik Ürün Politikası (IPP) kapsamında karbon emisyonunu azaltan çevre dostu ürünler geliştirmeye devam ediyor.

ASUS Bambu Serisi notebookların dış kısmı, birçok dizüstü bilgisayarda kullanılan plastik yerine bambu ile kaplı. Bambunun verdiği sıcak ve doğal doku aynı zamanda çevreye verdiği önemi de yansıtıyor.

Ambalajında da 0 doğal ve geri dönüşümlü bambu kağıt ve özel dokulu kumaş kullanılan Bambu serisi, çevreye uyarlılığını bu yönüyle de gösteriyor.

Akıllı donanım ve yazılımlarıyla da çevre duyarlılığı ön planda tutan Bambu serisi, enerji tüketimini oranında düşüren Super Hybrid Engine (SHE) teknolojisiyle geliyor