Microsoft Bedük’e klip çekti!

Bedük’ü geçen gün Mobilera’nın 10. yıl kutlamasında dinledim. Çok keyifli. Müzik eğlenceli.
Her ne kadar Microsoft kendine yeni "prestij aileleri" (o dönemi hatılayanlar ne demek istediğimi anlarlar. ) arıyor gibi goruünse de Bedük’ün aynı kaderi paylaşmaması dileği ile.

Microsoft, Internet Explorer 9’un benzersiz HTML 5 imkanlarını tanıtmak için Türkiye’nin en yaratıcı dijital ajanslarından 41? 29! ile işbirliği yaparak sıra dışı sanatçı Bedük’e sıra dışı bir klip projesi gerçekleştirdi. Türkiye’nin ilk interaktif video klibi olan ‘Disco Breaker’, seyredenlere benzersiz bir deneyim yaşatıyor ve ‘kişileştirebilir’ özelliğiyle izleyenleri klibin bir parçası haline getiriyor. Internet Explorer 9’un fark yaratan özelliklerini ve benzersiz imkanlarını kullanarak hazırlanan kliple sıra dışı bir deneyim yaşamaya hazır olun!

Bedük’ün yeni single’ı ‘Disco Breaker’ için, Microsoft ve 41?29! işbirliğiyle bugüne kadar Türkiye’de benzeri yapılmamış ‘interaktif’ bir video klibi çekildi. İzleyenlere sıra dışı bir deneyim yaşatan, Türkiye’de ilk kez izleyicileri klibin bir parçası haline getiren bu interaktif uygulama, Microsoft için Internet Explorer 9’a özel olarak tasarlandı. www.discobreaker.com adresinden izlenebilen klip müzik sektörünün dijital dünyadaki en sıra dışı örneklerinden biri olmaya aday.

Internet Explorer 9’un benzersiz HTML 5 imkanlarını en iyi biçimde kullanarak izleyiciye kusursuz bir deneyim yaşatmayı hedefleyen klip aynı zamanda izleyeni hikayenin bir parçası haline getiriyor. ‘Disco Breaker’ı izleyenler klip süresince kendilerine özel sürprizlerle karşılaşıyor ve hikayenin bir parçası haline gelerek kişiselleştirilmiş bir müzik klibi deneyimi yaşıyor.

Dansları ve farklı tarzıyla müzik sektörünün en yaratıcı isimlerinden biri olan Bedük’ün interaktif klibi için dünya çapında tanınan dansçılar ve koreograflar seçildi. Dansa ritmik düellolar silsilesi olarak yeniden anlam katan Disco Breaker, dans ederken kendisine tam anlamıyla ayak uydurabilecek, ritmi dansın ve yaşamın kaynağına dönüştürecek ruh eşini arayan Ela’nın hikayesini anlatıyor.

Microsoft adına projeyi hayata geçiren 41? 29! dijital ajansının Kreatif Direktörü Seren Köroğlu, projeyle ilgili: “Hem teknoloji hem de sanat yonetimi adına Bedük fanlarına bir çok sürpriz hazırlıyoruz. Yaptığımız müzik videosunda izleyiciler deneyimin bir parçası olacak. Kendi online kimlikleri, web’de yarattıkları izler, videonun kurgusuna etki edecek. Bunun yanında ceşitli mecralarda yürüttüğümüz aktivitelerle Bedük severlere klibin gerçek oyuncuları arasında yer alma şansı veriyoruz. Tüm bu aşamaların sonunda Disco Breaker interaktif müzik videosunu, benzersiz bir online müzik projesine dönüştürüyoruz.” dedi.