ARI Teknokent 500.000 Lira verebileceği girişimciler arıyor

İTÜ ve ARI Teknokent’in, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Elginkan Vakfı gibi birçok değerli kurumun desteğiyle gerçekleştirdiği “ARI Çekirdek: İnovasyon Atölyesi”ne, lisans 3. sınıftan başlamak üzere tüm üniversite öğrencileri ve 40 yaşını doldurmamış üniversite mezunları başvurabilecek.
“ARI Çekirdek”e katılma hakkı kazanan projelerin girişimcilerine öncelikle, ARI 3 binasında projeye özel olarak kurulan “Çekirdek MERKEZ” çatısı altında araştırmalarını yapabilecekleri laboratuar, ofis ve bilgisayar gibi fiziksel olanaklar sunulacak. Fikirden projeye giden süreçte Çekirdek KAMP aracılığıyla; genç girişimcilere, kimi zaman başarılı birer mühendis, kimi zaman ise yetenekli birer iş adamı olmayı öğretmek amacıyla eğitim, öğrenim, danışmanlık ve koçluk imkânları sağlanacak. Projelerini hayata geçirebilmek için genç girişimcilerin ihtiyacı olan finansal destekler ise, hem jürilerin hem de yatırımcıların hazır bulunduğu Çekirdek YARIŞMA proje sunum gününde sahiplerini bulacak.
Çekirdek YARIŞMA kapsamında; Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü olarak belirlenen 100.000 TL, 2.’lik ödülü olan 50.000 TL, 3.’lük ödülü olan 25.000 TL, Akademi Özel Ödülü olan 10.000 TL, ARI Teknokent’te 1 yıl ücretsiz ofis imkânı ve daha birçok sürpriz başarılı girişimcilere verilecek.
“ARI Çekirdek”; tersine beyin göçünü destekleyerek, yurtdışında okuyan veya mezun genç Türk Vatandaşı girişimcilerin de, proje aracılığıyla Türkiye’ye dönmelerine ve kendi şirketlerini kurmalarına olanak sağlıyor.
Toplumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayat bulan “ARI Çekirdek”e katılmak isteyen girişimcilerin, 30 Ocak 2012 tarihine kadar www.aricekirdek.com.tr adresinden başvuru yapmaları yeterli. Başvuruyu takiben, katılım hakkı kazanan girişimciler, Mart – Nisan – Mayıs ayları içerisinde kamp sürecini tamamlayarak, Temmuz ayında jüri ve yatırımcılara projelerini sunacaklar.