2011in en cok satilan iphone aksesuarlari

Türkiye’nin en büyük Apple ekosistemi aksesuar distribütörü ve aynı zamanda dünyaca tanınmış önemli kulaklık markalarının Türkiye’deki dağıtıcısı olan Elmasepeti’nin online satış alanındaki sevilen yüzü elmasepeti.com 2011 aksesuar satış değerlendirme raporunu ve geçtiğimiz yılın yıldızınıaçıkladı. Geride bıraktığımız 2011 yılında iPad, iPhone ve iPod touch kalemleri teknolojik aksesuarlar arasında en çok tercih edilen ürün oldu. Apple cihazlara yönelik ürünlerin çoğunluğunu oluşturduğu aksesuarları en çok satın alan iller sıralamasında İstanbul birinci,Ankara ikinci sırada yer alırken İzmir üçüncü sıraya yerleşti. İlk üçü Bursa, Antalya, Adana, İzmit, Samsun, Gaziantep ve Konya takip etti.

Online alışveriş dünyasında sunduğu farklı hizmet anlayışıyla ve saygın perakende zincirleriyle yaptığı işbirlikleriyle beğeni toplayan Elmasepeti,ana kategoride birinci olan ürünü belirlerken en çok tercih edilen aksesuarları erkek ve kadın tüketiciler özelinde ayrıca değerlendirdi. Bu doğrultuda kadın tüketiciler sırasıyla en çok; Native Union POP Phone Retro Pembe ve Siyah Mobil Telefon Ahizelerini, Angry Birds Kızgın Kırmızı Peluş Oyuncak, Ozaki iCoat No Extinction Leopar desenli iPhone 4/4S Kılıfı, Ozaki iCoat Notebook Kalemli iPad 2 Kırmızı Kılıfı ve Standı, Nixon The Trooper Beyaz Kulaküstü Kulaklık ile Just Mobile AluPen Swarovski Taşlı Pembe iPad, iPhone ve iPod touch Kalemi tercih ettiler.

Erkeklerin bir numarasında ise “Muvit Stylus iPad, iPhone ve iPod Touch 2’li Kalem Seti” yer aldı.Muvit iPad, iPod, iPhone Araç Şarj Cihazı, Sennheiser CX 200 Street II Kulakiçi Kulaklık (Siyah), Muvit Sport Back Siyah iPhone 4/4S Kılıfı, Muvit Car Pack iPod touch, iPhone Araç Tutucu ve Araçtan Şarj Cihazı Seti ve Muvit Snow Slim Siyah iPad 2 Kılıf ve Standı da diğer kayda değersıralamayı oluşturdu.

Elmasepeti 2011 Aksesuar Degerlendirme BasinBulteni_.doc