Adidas miCoach

adidas ClimaCool Serisi, “cool” adını, ürünleriyle, sporcuya hem “serinlik” sunması hem de “havalı” görünmeyi sağlamasından alıyor. Vücut haritası üzerinde çalışılarak geliştirilen seri, spor esnasında en çok ısınan bölgeleri tespit etme teknolojisine dayanıyor. Bu özel teknoloji sayesinde 360 derecelik havalandırma özelliği ve nem kontrolü sunuyor. Böylece spor esnasında sporcunun kuru kalmasını ve performansının artmasını sağlarken, hem sıcak hem de soğuk hava koşullarında çok konforlu bir şekilde spor yapabilmesine olanak tanıyor. Koleksiyondaki tekstil ürünleri ve ayakkabılar, eşsiz teknolojisinin yanı sıra, son derece modern çizgileri, özgür ve rahat stilleri ile de dikkat çekiyor.

adidas ClimaCool ayakkabılarla yürümek de koşmak da çok konforlu

Seride yer alan ClimaCool koşu ayakkabıları, göze hitap eden renk ve tasarımlarının yanı sıra tam anlamıyla üstün performanslı ve konforlu koşu deneyimleri için ClimaCool teknolojisiyle üretildi. Bu şık ve konforlu ayakkabıların en önemli özelliği, koşu esnasında terleyen ayaklar için 360 derecelik bir havalandırma sağlaması. Ayakkabının üst kısmı nemlenmeye karşı oldukça dayanıklı bir şekilde tasarlandı. Koşu için önemli olan hafifliği, kaliteli ve sağlam kumaş ile kaplı dış yüzeyi, aşınmaya dayanıklı havalı tabanları ve taban konforu için esneklik özelliği ile de çok ayrıcalıklı. Ayrıca, uzun yürüyüşlere çıkanlar için de oldukça ideal olan bu modeller, özel iç ve dış taban yapısı ile ayakkabı içinde hava akımı sağlıyor ve ısıyı kontrol altına alıyor. Ayakkabı içerisinde nemi dengeleyen dinamik havalandırma sistemi ile yürüyüş esnasında ayaklar kuru ve konforlu kalıyor.

1920 yılından bu yana dünya spor endüstrisinin her dalına destek veren, sporun ve sporcunun gelişimini misyon edinen adidas, miCoach uyumlu adizero f50 isimli akıllı kramponunu futbolseverlerin beğenisine sunuyor. Çığır açan “akıllı krampon” miCoach uyumlu adizero f50, sahalara akıllı teknolojiyi taşıyor.

Dünyanın en hızlı ve akıllı kramponu

miCoach uyumlu adizero f50 hızın futbolda hiç olmadığı kadar büyük önem kazandığı günümüzde, bu ihtiyaca en iyi şekilde cevap vermek üzere tasarlandı. miCoach teknolojisi, kullanıcının; hız, azami hız, sprint (sürat koşusu) sayısı, mesafe, yüksek yoğunluk seviyesi ve belli bir zaman aralığında kaydedilen mesafe gibi bilgileri de içeren performans verilerini takip etme ve yükleme olanağı sağlayarak, adizero f50’yi, temel dijital egzersiz aracına dönüştürüyor.

Sahadaki performans verilerini kaydetmek için özel hız sensörü

miCoach uyumlu adizero f50, devrim yaratacak nitelikteki miCoach SPEED_CELL™ hız sensörü ve performans takip sistemini de bünyesinde bulunduran taban kısmında, bir oyuk içeriyor. miCoach SPEED_CELL™, hareketi, 360 derecelik bir açıyla yakalamanın yanı sıra hız, her saniye kaydedilen ortalama hız, her 5 saniyede bir kaydedilen azami hız, slalom sayısı ve sprint süresi, mesafe, , kısa adım ve uzun adım değerlerini de içinde bulunduran başlıca performans değerlerinin ölçümünü yapıyor. Yerleşik hafıza, aralıksız yedi saatmaçın boyunca kullanıcının tüm ölçümlerini kaydediyor. Sahada kaydedilen performans verileri, daha sonra kablosuz bir şekilde iPhone’a , PC’ye veya MAC’e kolaylıkla aktarılabiliyor

Performansını Messi ile karşılaştırmaya ne dersin?

Kullanıcılar verilerini, ayrıca, istatistiksel karşılaştırma amacıyla Facebook üzerinden arkadaşlarıyla hatta Leo Messi gibi profesyonellerle de kıyaslama olanağı buluyor. Bu da, kullanıcılara hem eğlenceli hem de rekabete uygunbir platform sunuyor. İstatistikler, mevcut eğitim planlarına, miCoach web sitesi üzerinden de yüklenebiliyor. miCoach teknolojisi, her kullanıcıya özel antrenman programları oluşturuyor.

adidas Global Futbol Başkan Yardımcısı Markus Baumann, “Akıllı ayakkabılar geliştirmek için uzun bir süredir çalışmalar yürütüyorduk ve ürettiğimiz krampon, futbol endüstrisinde devrim yaratacak. Bu kramponu eşsiz yapan şey, kendinizi ilk defa dünyanın en iyi oyuncularıyla kıyaslayabilecek olmanızdır” dedi.

Sporcunun performansını artıran rakipsiz teknoloji: adidas miCoach

miCoach uyumlu adizero f50’nin tanıtımı, miCoach teknolojisinin gelişimine dair yeni ve heyecan verici bir aşamayı da müjdeliyor. miCoach teknolojisi, adidas’ın, sporcu performansını artırmak için sporda veri kullanımı konusunda pazar lideri olduğunu kanıtlıyor.

Akıllı teknolojiye Sprintweb, Sprintskin ve Sprintframe teknolojileri de ekleniyor

miCoach uyumlu adizero f50, yüksek hızda hareket sırasında istikrar sağlayan Sprintweb teknolojisi, ağırlığı azaltarak, topu hissetme olanağını artıran devrim niteliğindeki tek katmanlı sentetik Sprintskin sayası ile benzerlerine fark atıyor. Ayrıca sunduğu yeni krampon çivi yapısı ile hafiflik ve mükemmel dengenin yakalanmasını sağlayan Sprintframe gibi diğer temel adidas teknolojilerini de içeriyor. miCoach uyumlu adizero f50, 165 gram ağırlığıyla, sınıfının en hafif kramponu olma özelliği de taşıyor.

miCoach uyumlu adizero f50, Şubat ayı itibariyle 390 TL’lik satış fiyatıyla adidas mağazaları ve adidas yetkili satıcılarında futbol tutkunlarıyla buluşuyor..

1920 yılından bu yana dünya spor endüstrisinin her dalına destek veren, sporun ve sporcunun gelişimini misyon edinen adidas, şimdi de yeni miCoach kişisel antrenörlük sistemini geliştirdi. adidas miCoach, sporcuları daha hızlanmaları için motive etmek, antrenman hedeflerini büyütmek ve gerçek potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirildi. Antrenman yaparken, koşarken, futbol, basketbol veya tenis oynarken bir sporcu için önemli olan tüm verileri kaydeden miCoach Speed_CELLTM, kişisel antrenörlük görevini üstleniyor.

adidas spor ayakkabıların içine veya bazı modellerde miCoach için özel olarak tasarlanan tabana yerleştirilebilen adidas miCoach Speed_CELLTM, sporcuların toplam koşu mesafesi, depar sayısı, maksimum hız gibi verilerini kaydediyor.

MhUytljZj2d0RwllZ46LBzn2hWwC1rnvNYs6sxnNRXXK8wJcBt7DVnGIz-lugRpUvVPYto__J21mUxyAVcIDWOxiEzkHg8yQh_Nb4WHiTKvDJISsAR8

miCoach CONNECT sayesinde bu verileri iPod/ iPhone veya bilgisayarınıza kablosuz olarak aktarmanızı sağlıyor. Aktarılan veriler sayesinde sporcular kendi potansiyellerini görme, önceki sonuçları ile karşılaştırma ve kendilerini geliştirme şansını yakalıyorlar. Aynı zamanda bu verileri sosyal medya platformlarında paylaşma imkanı sunan adidas miCoach uygulamaları, sporcunun kendisini, arkadaşlarıyla veya verilerini daha önce paylaşmış dünyaca ünlü sporcularla karşılaştırma olanağı da sunuyor.

adidas miCoach nasıl çalışıyor?
Tüm spor ayakkabıların içine yerleştirilebilen miCoach Speed_CELLTM, iPod/iPhone uyumlu miCoach CONNECT sayesinde iPhone’a, PC/Mac uyumlu miCoach CONNECT sayesinde ise bilgisayara verileri kablosuz olarak aktarabiliyor.
zS-Cy1jI4epmOvSwvJCcfGe2kX92ciklggZL-XwBfMB8IgBqieTDVUPJpC5jx0atTsrq_fp2yaj2LROnk7KjtITX6JVSABCiWl6cqUEIinqCp5tJQdo

iPhone için App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen miCoach Football, miCoach Running ve miCoach Basketball uygulamaları sayesinde iPod/iPhone’a aktarılan verilerin, seçilen spor kategorisine göre analiz edilmesi ve sonuçlarının paylaşılması, sporcunun kişisel gelişimine yardımcı oluyor.

PC/Mac bilgisayarlar için ise micoach.com’dan indirilebilen miCoach Manager, verilerin bilgisayara aktarılmasına ve performansın takip edilmesine yardımcı oluyor.

Il3-YW7Oxgryc2spNXCleRr_FEM34CFCRxYu1fLD-XV4Ifda2DhpKeMBOjuvkfnO6NOI5eHAnvoy0k9QXN6TbJwxvut6AXvthln45DHanDgsjlmDv6Y
iPhone’da kullanılabilen miCoach Football ve miCoach Running uygulamalarında yer alan oyunlardaki avatarlar, kullanıcının gerçek verilerini kullanarak güç kazanıyor ve uygulama içerisindeki oyunlarda kullanıcının birebir özelliklerine sahip olarak mücadele ediyorlar. Bu da, kullanıcılara hem eğlenceli hem de rekabeti bol bir platform sunuyor.

cTUC3mxEDtQbrjLPip4PgI0iY5BmRrjnY29KsgD0J3JSkj8svoPXEEbiizw_Ahcc-13LcmI8AILVdoQzczoxlcaAEBYaXp8tfgas6xuo2344ouus0a41AMDcs1ZbHf_7Dil1eKnhwlIvBbiPqWNh6YJt8vyQYgZbFXsRgp5GMnBrumTWQ4nRPp6ngf6ZmLojXOIZYI4ToD0c3Fxnle0ZXVHSGfHUhExzCx590MaGSkpbDJFD1tEOWJPyB334A-749xr2fxuu4bcjkcrqrwToqAgK6OFAVj50ZPoBCH0M363QA0aRZP35vC1BqWbmcwavuRhFDfk1qiQ1LMUScXD7qbcWg

İleri teknoloji ile yenilenen adidas miCoach’un iPod/iPhone uyumlu modeli 263 TL,
PC/MAC uyumlu modeli ise 216 TL’lik fiyatıyla, adidas mağazaları ve yetkili satıcılarında sporseverlerin beğenisine sunuluyor.